Уролог розповів, скільки насправді води має випивати людина за добу

Щоб вирахувати добову потребу організму дорослої людини в рідині, скористайтесь формулою: 40 мілілітрів на кiлограм маси тiла. Про це у коментарі Експрес-онлайн розповів Микола Колос, член Європейської асоцiацiї урологiв.

“Йдеться в середньому про 2 літри рідини, які ми отримуємо не лише при споживанні води, але й інших напоїв, страв і продуктів харчування”, — говорить фахівець.

Нагадаємо, Уляна Супрун спростувала твердження про необхідність вживати не менше восьми склянок води щодня.

Варто зазначити, що вже давно в світі побудує думка, що при споживанні води потрібно послуговуватись правилом “8 х 8”. Йдеться про рекомендацію, яку в 1945 році сформулювали спеціалісти Ради з питань продуктів і харчування, тепер це частина Національної академії медицини США. Вони зазначили, що людина має споживати мілілітр рідини на кожну спожиту калорію. Таким чином, при дотриманні дієтичного харчування в розмірі 1900 калорій на день слід споживати 1900 мілілітрів рідини.

Формула “8 х 8” означає 8 склянок в день по 8 унцій. Одна унція — це 237 мілілітрів. Тож загальна норма становить 1893 мілілітра. Але через неправильне тлумачення зазначеної рекомендації з’явився міф про те, що йдеться виключно про воду. Тоді як насправді фахівці мали на увазі всю рідину, яку отримує організм людини протягом дня, себто, мова про страви, напої, фрукти. До того ж, потрібно брати до уваги рівень фізичної активності, сезон, клімат, в якому перебуває людина, стан здоров’я.

Джерело

Поділись


Новини партнерів