Корисно, але не всім: названий напій, що викликає безпліддя

Цей напій корисний для здоров’я в цілому, тільки якщо ним не зловживати.

Йдеться про зелений чай. Лікувальні властивості цього напою відомі з давніх-давен. Зелений чай зміцнює імунну та серцево-судинну системи, він корисний для мозку і захищає від онкозахворювань. Однак результати нового дослідження показали, що передозування зеленим чаєм негативно відбивається на жіночому здоров’ї, зокрема на репродуктивній системі.

Вчені з Каліфорнійського Університету досліджували спеціальний вид мушок  Drosophila. З’ясувалося, що зловживання цим напоєм призводило до зниження фертильності. Також експерти рекомендують не перестаратися з прийомом БАДів, що містять екстракт зеленого чаю.

Як відомо, в зеленому чаї міститься речовина поліфенол. Вчені вводили різні дози даної речовини в личинки і ембріони мушок. З’ясувалося, що після введення поліфенолу, личинки почали повільніше розвиватися і народжувалися з маленькою вагою, також у них народжувалося менше дітей.

Вчені також помітили, що в особин жіночої статі на 17% скоротилася тривалість життя, крім того – знизилася фертильність. Коли їм вводили високі дози зеленого чаю, в якому міститься поліфенол, це в кінцевому підсумку призводило до проблем з яєчниками, виникала атрофія і різні аномалії в будові репродуктивної системи.

Експерти вважають, що приклад даного дослідження повинен застерегти жінок, які планують стати мамами. Молодим жінкам не можна зловживати зеленим чаєм, в іншому випадку це може привести до загибелі клітин репродуктивної системи.

Джерело

Поділись


Новини партнерів