Старість відкладається: 7 способів залишатися молодим

Старість – це, як відомо, не кількість прожитих років, а стан душі. Як зберегти свій дух юним і бадьорим? І що допоможе не розгубити на дорозі життя азарт і бажання жити?

Наш експерт – психолог Катерина Сафонова.

Досягти успіху в прагненні залишатися молодим вдається не тим, хто не вилазить від косметологів, а лише тим, хто не втратив інтересу до життя. А ось поради, які допоможуть вам в цьому!

Знайдіть мету

Необов’язково глобальну, можна навіть скромну, життєву: наприклад, видати внучку заміж, наяву, а не на репродукції побачити Джоконду, навчитися танцювати фламенко або виростити на городі найбільший гарбуз. Тим, хто знає, заради чого він щоранку прокидається, немає часу бурчати – треба справу робити. Не можете визначитися з метою – тоді просто займіться будь-якою справою до душі. Ні, для цього вам не потрібно багато грошей: освоїти що завгодно сьогодні можна по Інтернету, де є маса відеоуроків, які допоможуть легко навчитися всьому на світі. Є і спеціальні програми в центрах соціального захисту, де немолодих людей навчають різним цікавим вмінням.

Проявляйте здоровий егоїзм

Егоцентризм властивий молодості, адже тільки юні всерйоз вважають, що увесь світ крутиться навколо них. Ось і ви беріть з них приклад. Догоджати собі. Мріяли в юності про шикарну вечірню сукню? Ось і купіть її! Не думайте, що вам нікуди буде її носити. Ви купіть, а куди одягти, обов’язково знайдеться. Хотіли поїхати в Париж – і їдьте, нехай навіть для цього доведеться розкрити заначку, відкладену на чорний день. Зробіть собі приємно – і чорний день, можливо, ніколи не настане. Так, на це потрібно мати не тільки певну мужність, а й звичка. Буде важко, особливо якщо все життя ви звикли ставити на перше місце інтереси дітей, сім’ї, колективу, а себе відсували на останнє місце. Але прийшла пора це міняти!

Будьте вдячними

Це дуже корисна навичка, яку треба опанувати. Але для цього тренуватися доведеться щодня. Зате, звикнувши щовечора, наприклад перед сном, дякувати життю, долі, Богу за будь-яку хорошу дрібницю, можна стати набагато щасливішим, молодшим і здоровішим. Адже часто люди не помічають всього того доброго, що відбувається у них в житті, і концентруються тільки на поганому. А це шлях до розчарувань і хвороб. Навіть якщо в житті об’єктивно мало радості, щосили шукайте «плюси».  Адже, скажімо, хтось, потрапивши до лікарні, починає скаржитися і сумувати, а хтось радіє, що не тільки вижив і одужав, але і знайшов нових друзів. Позитивний погляд на світ – справжній еліксир молодості. Оптимістам не просто простіше долати труднощі життя, але у них ще й вищі шанси стати довгожителями. Та й життя їх яскравіше і краще, адже інші люди до таких тягнуться, тому навіть в старості вони не залишаються на самоті.

Будьте сміливими і цікавими

Не живіть шаблонами. Забудьте про слова «не за віком» або «занадто пізно». Модний одяг – доля молодих? Стадіони та клуби – теж? Сідати за парту в ваші роки смішно, а мріяти про весілля і поготів? Так як би не так! Нехай заздрісники і пліткарі бризгають отрутою у вашу стоону, а ви знайте, що маєте право робити все, що вам дозволяють ваша кишеня, здоров’я, смак і законодавство! І вперед! Коли ще, якщо не зараз?

Підтримуйте соціальні зв’язки

Якщо не збираєтеся продовжувати працювати, то принаймні частіше зустрічайтеся з дітьми, рідними, друзями, сусідами. Відомо, що літні люди, які живуть поруч з дітьми, менш схильні до захворювань і стресу, правильніше харчуються, краще розуміють і більш адаптовані в соціальному житті. Одружені чоловіки живуть довше, ніж холостяки, і відрізняються більш міцним здоров’ям. Нарешті, чим більше у людини близьких друзів, тим довше вона живе. Що робити, якщо діти живуть в іншому місті, друзі зайняті своїми справами, а з чоловіком ви в розлученні? Шукати нове коло спілкування! У соціальних мережах, на інтернет-форумах, на сайтах знайомств, та й просто в звичайному житті: в музеях, парках, та хоч в черзі.

Перестаньте поспішати

Отримуйте задоволення від процесу, а не від результату. Так буде менше розчарувань і більше задоволення. Визначивши глобальну мету, розбийте її на багато маленьких сходинок і почніть до неї рухатися, не зупиняючись. Як відомо, найдовша дорога починається з першого кроку. Не варто себе картати за невдачі на шляху. Адже, навіть якщо не вдасться досягти кінцевої мети, можна отримати задоволення від самого руху. Перетворіть життя в пригоду, а не в рутину!

Спілкуйтеся з молодими

Є такий жарт: «Хочете виглядати молодше і стрункіше, тримайтеся ближче до старих і товстих». Так ось, все навпаки, адже і молодість, і старість заразливі. Хочете довго залишатися свіжими і бадьорими – частіше бувайте в компанії молодих колег, друзів своїх дітей і навіть онуків. Намагайтеся щиро цікавитися тим, що важливо їм, переймайте їхній досвід і ненав’язливо діліться своїми – і тоді молодь обов’язково прийме вас в свою компанію.

Поділись


Новини партнерів