Як розпізнати тромб у легенях: 7 симптомів, які не можна пропустити

Обструкція кровоносного русла при певних обставинах може виявитися фатальною. На жаль, сьогодні тромбоз – досить поширена проблема

Що таке тромбоемболія легеневої артерії і чому вона виникає?

Чи знаєте ви, що відбувається при попаданні тромбу в одну з легеневих артерій? Він блокує нормальний потік крові, через що ділянка легені, яка постачається кров’ю недостатньо, починає вмирати. Цей стан носить назву тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА). Низька оксигенація крові призводить до кисневого голодування внутрішніх органів.

Найчастіше ТЕЛА є ускладненням тромбозу глибоких вен, при якому тромб з судин нижніх кінцівок потрапляє в кровоносні судини інших частин тіла. Такі тромби утворюються в разі тривалого перебування людини в нерухомому стані.

Серед інших факторів ризику:

-гіперкоагуляція (підвищена активність згортання крові);
-ушкодження судинної стінки (наприклад, в результаті травми нижніх кінцівок).

Симптоми ТЕЛА

Найчастіше симптоми з’являються раптово. Серед них:

-нестача повітря;
-біль у грудях;
-кашель;
-кашель з кров’ю;
-сильна пітливість;
-запаморочення;
-ціаноз.

Методи профілактики

Кращий метод профілактики ТЕЛА і тромбозу глибоких вен – попередження утворення тромбів. Заняття спортом і правильне харчування – кращі способи досягнення цієї мети, однак далеко не єдині.

1. Часник

Часник має антибактеріальні та антисептичні властивості і допомагає нашій імунній системі боротися з патогенними мікроорганізмами. Також в ньому містяться речовини, що запобігають формування кров’яних згустків. Рекомендується вживати 2 часникові часточки щодня.

2. Котячий кіготь

Кора і коріння цієї рослини містять сполуки, що перешкоджають утворенню тромбів і поліпшують циркуляцію крові. Рекомендоване дозування – 1/2 чайної ложки 2 рази на день.

3. Імбир

Ці прянощі протягом тисячоліть використовувалася в східній культурі. Дійсно, імбир – відмінний засіб для профілактики тромбозу. Також імбир знижує рівень холестерину і стимулює когнітивні функції.

Тромбоемболія легеневої артерії рідко діагностується на ранній стадії, що й обумовлює небезпеку захворювання. При виявленні симптомів, описаних вище, необхідно негайно звернутися за медичною допомогою. Кращий спосіб попередження важких ускладнень – ведення здорового способу життя.

Джерело

Поділись


Новини партнерів