Профілактика гастриту: що робити, щоб шлунок працював ідеально

Мабуть, у кожної людини хоча б раз в житті виникали проблеми з травленням. І дуже важливо, щоб ці труднощі не трансформувалися в хронічний гастрит, тому необхідно займатися профілактикою. Адже попередити запалення простіше, ніж вилікувати його.

Захворювання починається з того, що в організмі з’являється особлива бактерія, це причина 90% діагнозів. Але є й інші причини появи гастриту. До них відносяться неправильне харчування, куріння і алкоголь, вживання наркотиків, тривалий прийом сильних лікарських препаратів, гормональні збої, алергія, хвороби нирок і жовчовивідних шляхів, погана спадковість.

Хронічний гастрит небезпечний тим, що може утворитися виразка шлунка з переходом на 12-палу кишку, онкологія, анемія, атрофія і внутрішня кровотеча.

Щоб попередити розвиток гастриту, необхідно дотримуватися правильного харчування, відмовитися від куріння, обмежувати споживання фастфуду, а також смаженої, копченої і жирної їжі. Крім того, дуже важливо знати міру у вживанні спиртних напоїв, висипатися і намагатися захистити свій організм від стресів і перевтоми.

Крім цього, дуже важливо своєчасно звертати увагу на запальні процеси, вірусні та бактеріальні інфекції, а також – бути уважними з патологіями печінки, жовчовивідних шляхів і протоків.

Поділись


Новини партнерів