Як тривалий сон впливає на організм?

Британські вчені запевняють, що тривалий сон пов’язаний з розвитком хвороб.

В першу чергу мова йде про серцево-судинні захворювання. Проблеми зі сном можуть бути першою ознакою того, що з організмом щось не так.

Шкода нестачі сну давно і добре відома. Однак, вчені з Великобританії стверджують, що занадто довгий сон також пов’язаний з небезпеками для здоров’я. До такого висновку вони прийшли в ході метааналізу 74 досліджень, в яких взяли участь понад 3 млн осіб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як побороти сонливість?

Виявилося, що збільшення тривалості сну з восьми до 10 годин підвищує ризик передчасної смерті на 30%. Крім цього, любителі спати 10 годин і більше на 56% частіше вмирали від інсульту і на 49% – від інших серцево-судинних захворювань.

Вчені поки що не впевнені, що між довгим сном і хворобами серця є прямий причинно-наслідковий зв’язок. Вони вважають, що звичка спати занадто багато може бути маркером стресу і проблем зі здоров’ям, які впливають і на серцево-судинну систему.

На жаль, у вихідних даних метааналізу міститься інформація тільки про тривалість сну, але не про фізичних і психологічних факторах, які могли привести до недосипу або надто довгого сну. Це і обмежило висновки дослідження.

Проте, автори закликають кардіологів та лікарів загальної практики задавати пацієнтам питання про тривалість та якість сну. Це дозволити виявити тих, хто знаходиться в групі ризику.

Джерело

Поділись


Новини партнерів