ТОП-8 симптомів гормонального збою у жінок, які часто залишаються непоміченими

Гормональний збій – досить поширена проблема, особливо у жінок. Існує цілий список гормонів (в тому числі статеві, інсулін, кортизол, лептин, мелатонін і тироксин), концентрація в крові яких коливається. При цьому страждають практично всі системи організму.

Оскільки гормони грають важливу роль у функціонуванні нашого тіла, симптоми, викликані їх дисбалансом, можуть бути дуже різні.

При відсутності серйозної причини гормонального збою від нього часто можна позбутися за допомогою дієти, фізичних вправ і повноцінного сну.

Але якщо дисбаланс гормонів викликаний яким-небудь захворюванням ендокринної системи, то для усунення проблеми вам знадобляться ліки

8 поширених симптомів гормонального збою

Якщо у вас є більше одного з нижчеперелічених симптомів, обов’язково перевірте рівень гормонів!

1. Акне

Зазвичай вугри турбують нас в підлітковому віці, а також можуть з’являтися перед початком місячних.

Але якщо у вас постійні висипання на шкірі, з якими не справляються косметичні засоби, то така проблема може бути пов’язана з гормональним фоном.

2. Перепади настрою

Жінки часто відчувають скачки настрою при ПМС, але в цьому можуть бути винні не тільки статеві гормони.

Ще однією розповсюдженою причиною дратівливості і інших психоемоційних змін є нестача або надлишок гормонів щитовидної залози.

3. Підвищена тяга до певної їжі

Якщо ви постійно відчуваєте сильне бажання включати в харчовий раціон певні продукти (особливо солодкі, солоні і жирні), то це може вказувати на дисбаланс одного з гормонів.

4. Збільшення ваги

Якщо ви раптово і дуже швидко почали набирати зайву вагу, то, можливо, рівень одного або декількох гормонів (таких як кортизол, інсулін, гормони голоду і ситості) може бути вищий або нижчий, ніж треба.

5. Проблеми зі сном

Забули, що таке повноцінний нічний сон? Така проблема часто виникає через гормональний дисбаланс.

Якщо ви раптом стали погано спати, то в першу чергу перевірте концентрацію кортизолу (гормону стресу) в крові.

6. Низьке лібідо

Цей симптом спостерігається як у жінок, так і у чоловіків. Низький рівень тестостерону (так-так, у представниць прекрасної статі теж!) може стати причиною зниження сексуального потягу.

7. Хронічна втома

Втома – дуже поширений і неспецифічний симптом. Тому буває важко визначити наявність гормонального збою, грунтуючись тільки на цій ознаці.

Але, якщо крім сильної втоми, у вас спостерігаються й інші симптоми з цього списку, то, можливо, брак енергії викликає саме гормональний дисбаланс.

Це особливо характерно для гіпотиреозу, при якому щитовидна залоза не виробляє достатню кількість гормонів.

8. Набряки повік

Мішки під очима жінки рідко асоціюють з гормональним дисбалансом. Але в деяких випадках така набряклість може бути викликана аномально високим рівнем деяких гормонів, включаючи кортизол.

Джерело

Поділись


Новини партнерів