Що з нашим організмом робить кава

Шість незамінних якостей кави.

Судячи з кількості людей з чашками еспресо в руках, кавоманів менше не стає. Різноманітність кавових напоїв разом з кількістю їх споживачів зростає із завидною регулярністю. Що ж з нами робить кава, якщо ми так вперто продовжуємо пити її щодня?

1. Кава зміцнює пам’ять.

Дослідження, проведене університетом Джона Хопкінса, встановило, що кава має позитивний вплив на пам’ять. Інформація, яка сприймається мозком протягом 24 годин після вживання кофеїну, закріплюється в пам’яті особливо добре. Звичайно, повністю покладатися на чарівну силу кави не варто, але в екстрених ситуаціях вона дуже виручить. Якщо вам необхідно засвоїти відразу великий масив інформації, кава допоможе поліпшити пам’ять і підвищити активність мозку. Може, звичайно, статися так, що через деякий час згадати всі деталі в точності вам вже не вдасться, зате на найближчих переговорах ви будете найкращими.

2. Кава уповільнює процеси старіння організму.

Є серйозні підстави вважати, що цей напій насправді допомагає нам жити довше. Професори з університету Скрентона виявили, що у тих, хто вживає від трьох до п’яти чашок кави в день, ризик захворіти на діабет і різні серцеві захворювання знижується на 15%, на відміну від тих, хто пропускає щоденну «дозу». А поки ще не доведений прямий зв’язок між кофеїном і довгожительством, ми можемо з упевненістю сказати, що чашка міцної, якісної кави здатна додати нам впевненості в собі.

3. Кава може мати негативний вплив на продуктивність.

Це спостереження досить нове, тому викликає особливий інтерес. У своїй книзі «Я, знову я, і ми: наука особистості і мистецтво благополуччя» (Me, Myself, and Us) автор Браян Літтл говорить, що кава по-різному впливає на інтровертів і екстравертів.

«Випивши близько двох чашок кави, екстраверти виконують завдання більш ефективно, в той час як інтроверти, навпаки, помітно гірше», – пише Брайан. Доводи теорії грунтуються на тому, що інтроверти часто працюють над проектами, які вимагають високої концентрації. Кофеїн надмірно стимулює нервову систему і змушує їх частіше відволікатися.

4. Кава допомагає боротися з сонливістю.

Це властивість кави, ймовірно, вже всім знайома не з чуток. Тільки одна чашка напою перетворює нас з зомбі в супергероїв. Чому ж кофеїн бадьорить нас так швидко?

Дослідження вчених Сеульського національного університету, проведені спільно з німецькими та японськими професорами, показали, що кофеїн може поліпшити когнітивні функції і настрій у людей, які страждають сонливістю, а також впливає на ділянки мозку, що відповідають за пам’ять і концентрацію. Кофеїн легко обходить гематоенцефалічний бар’єр центральної нервової системи, який покликаний відсівати бактерії, віруси і більшість лікарських препаратів. Протягом 30 хвилин кофеїн проникає в кожну клітину нашого організму, блокуючи активність аденозину, так званого гормону втоми. В результаті ми стаємо більш уважними і сконцентрованими.

5. Кава піднімає настрій.

Зверніть увагу, наскільки сильно змінюється наш настрій вже після кількох ковтків цього напою. Дослідники з Університету штату Невади пояснюють це тим, що, крім аденозину, під вплив кофеїну також потрапляють дофамін, ацетилхолін і серотонін. Чашка кави стимулює підвищене вироблення цих гормонів, що в цілому покращує настрій і робить нас бадьорими.

6. Кава прискорює метаболізм.

Науковий журнал «Фізіологія і поведінка» (Physiology & Behavior), офіційне видання Міжнародного товариства нейромодуляціі (Техас, США), опублікував результати дослідження, згідно з якими у людей, які регулярно вживають каву, обмін речовин прискорюється на 16%. Крім того, кава підвищує рівень витривалості. Головне – пити тільки натуральну чорну каву без вершків і цукру, адже тільки вона сприяє схудненню.

Джерело

Поділись


Новини партнерів