Вода під час їжі: Супрун розвінчала черговий міф

Пити воду під час прийому їжі насправді зовсім не шкідливо.

Про це на своїй сторінці в Facebook заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, підкресливши, що головне правило – пити воду тоді, коли хочеться.

“Споживати достатньо рідини важливо людям будь-якого віку. Пити слід тоді, коли ми відчуваємо спрагу, незалежно від прийомів їжі. Немає єдиної норми споживання рідини, адже наша потреба в гідрації залежить від температури і вологості навколо, нашої активності, фізичного стану (наприклад, вагітним жінкам і матерям необхідно пити більше), і їжі, яку ми їмо “, – розповіла Супрун.

“Надійним показником достатньої гідрації є колір сечі – вона повинна бути солом’яно-жовтого відтінку. Темний колір свідчить про сильну нестачу води. Втім, люди похилого віку і діти погано розрізняють сигнали тіла про спрагу, і тому ризикують піддатися зневоднення. Тому їм слід нагадувати про необхідність вживання води”, – зазначила вона.

Супрун також додала, що тіло дітей містить більше води, ніж у дорослих. Тому втрата води для них є більш критичною.

“Діти активно рухаються, і більше втрачають вологу через шкіру. Діти, які пили достатньо води, в тестах на увагу і пам’ять мали кращі результати. Недостатня гідрація призводить до запорів, поганого травлення, агресії і просто, здавалося б, безпричинним капризам. Дітям радять споживати воду протягом усього дня, і особливо під час активних ігор або занять спортом”, – розповіла вона.

За словами Супрун, єдиних норм споживання рідини немає, але можна їх вказати приблизно:

  • Немовлятам від 8 місяців – 150 мл/кг ваги в день;
  • Дошкільнятам – 100 мл/кг ваги в день;
  • Підліткам – 50 мл/кг ваги в день.

Джерело

Поділись


Новини партнерів