Наскільки ефективні антибактеріальні гелі?

Як працюють антибактеріальні гелі

В основі більшості таких засобів – звичайний медичний спирт, який насправді ефективний. Він знищує і різні бактерії, і віруси, головне, робить це швидко. Хлоргексидин, наприклад, коштує набагато дешевше і зберігає свою дію після висихання, але працює повільніше, ніж спирт.

Однак цифра про 99,9% знищених мікробів – це реклама. Так працює сферичний спирт в вакуумі, а в реальному житті домогтися смерті всіх мікробів не вийде.

Справа в тому, що спирт і антисептики на його основі показують кращі результати, коли на руках немає видимого бруду. Наприклад, якщо ви вимили руки і потім обробили їх засобом. А якщо на шкірі залишається пил, земля або щось жирне, то засіб працює набагато гірше. Спирт швидко висихає і після цього припиняє свою дію, а мікроби, які залишилися на брудних руках, жваво розмножуються.

Обробляти руки антисептиком після миття потрібно тільки професіоналам: медикам і тим, хто працює з продуктами.

Всім іншим треба знайти раковину і звичайне мило. Вода і піна змиють і бактерії, і віруси, і всілякі забруднення типу металів, пилу або токсичних речовин, проти яких безсилі антисептики.

Але що робити, якщо умивальника поблизу немає?

На випадок, коли руки помити зовсім не виходить, а очистити їх потрібно терміново, використовуйте антибактеріальні гелі разом із вологими серветками: спочатку приберіть бруд, потім вже обробіть шкіру.

Обробляти руки занадто часто не можна, тому що:

Це призводить до дерматиту – шкіра червоніє і лущиться. В баночках із засобами, звичайно, є пом’якшувальні і зволожуючі компоненти. Але все одно старатися не треба.

Поділись


Новини партнерів