Продукти, які псують зуби гірше цукерок

Щоб зуби були здоровими і красивими, перш за все, слід дотримуватися гігієни порожнини рота і правильно харчуватися. Потрібно не тільки включити корисні продукти в раціон, але і намагатися якомога рідше вживати продукти, що руйнують зуби.

Льодяники від кашлю або прості льодяники. Кращі солодощі – це ті, які ви з’їдаєте цілком і відразу. Смоктання льодяників означає, що зуби піддаються впливу цукру і кислот набагато довше, ніж якби ви з’їли шматок торта.

Солоний крекер. Вживати крекери з сіллю набагато гірше, ніж їсти цукерки, коли мова йде про зуби. Крекери – це ні що інше, як ферментований і оброблений крохмалем продукт. Також вони істотно збільшують глікемічний індекс, роблячи їжу більш каріогенною.

Крекер рибки. Ви коли-небудь помічали, як солоні крекери або крекери рибки стають липкими в роті, коли ви їх жуєте? Цей липкий слиз застрягає між вашими зубами і бактерії можуть бенкетувати ще довше.

Сухофрукти. Коли фрукти сушать, вся волога з них видаляється, в результаті чого природно присутні цукри стають “надзвичайно концентрованими”. Це означає, що сухофрукти діють як липка карамель в роті. Вони липнуть до зубів, як цукерки, створюючи сприятливе середовище для бактерій.

Грейпфрут. Люди думають, що грейпфрут є чудовим сніданком, але насправді він дуже кислий. Кислота ушкоджує емаль, тому що вона буквально розчиняє її.

Читайте також: Проблеми з кишківником: 6 дивних симптомів

Кава. Танінові кислоти, що містяться в каві, можуть наносити більше пошкоджень зубам, ніж цукерки. Кислоти, які потрапляють в порожнину вашого рота з ранковою чашкою кави, можуть зруйнувати вашу зубну емаль. Чим довше кава залишається в роті, тим гірший ефект, тому уникайте частих перерв на каву.

Дієтична кола. В дієтичній колі навіть більше кислоти, ніж у звичайній. У напої без цукру втрачається терпкість, тому додається фосфорна кислота, яка розчиняє кальцій.

Бутильований лимонний чай. Nestea з лимоном має рН 2,97, що приблизно еквівалентно випитій ложці оцту.

Джерело

Поділись


Новини партнерів