Щоб не переїдати, потрібно їсти часто і малими порціями, кажуть експерти

Вчені з Університету Пенсільванії з’ясували: вже коли ми тільки бачимо їжу, наші нейрони голоду “вимикаються”. Якщо ж поїсти не вдається, вони знову активізуються. Вживання невеликих порцій їжі протягом дня послаблює реакцію мозку на запах і вигляд їжі. Так, це ефективний спосіб боротьби з переїданням і ожирінням.

Раніше дослідники з’ясували, що AgRP-нейрони, розташовані в гіпоталамусі, контролюють апетит. У голодних мишей активність цих нейронів була підвищена. А в процесі вживання їжі або вдихання її запаху активність AgRP-нейронів знижувалася. Нейрони залишалися “вимкненими” тільки в тому випадку, якщо тваринам вдавалося поїсти.

Нове дослідження показало: коли мишам давали їжу, активність нейронів швидко зменшувалася. Вона залишалася низькою під час і після їжі. Вид і запах незнайомої їжі (полуничного гелю, що не містить калорій) не впливали на активність AgRP-нейронів. Після вживання гелю активність нейронів знижувалася, але всього на 200 секунд.

Потім фахівці використовували гель, що містить калорії. В цьому випадку активність нейронів довше залишалася низькою. Через деякий час гель став асоціюватися у мишей з насиченням, і активність AgRP-нейронів почала зменшуватися у відповідь на вигляд і запах гелю.

Читайте також: Насіння льону для схуднення – користь та застосування

За словами дослідників, введення гризунам комбінації гормонів, які зазвичай вивільняються під час перетравлення їжі, сприяло зниженню активності AgRP-нейронів. Такий метод лікування вже застосовується у людей, але необхідні дози нерідко призводять до появи нудоти.

У мишей ознак побічних ефектів не було, так як вчені використовували низькі дози. Фахівці планують продовжити дослідження. Поки вони радять їсти часто і малими порціями. Це допоможе підтримувати активність AgRP-нейронів на постійному рівні. Крім того, такий режим харчування дозволяє уникнути стрибків глюкози в крові.

Поділись


Новини партнерів