5 цікавих фактів про температуру тіла

1. Температура підвищується під час куріння.

Температура на кінчику сигарети – 95 ° C. Ви вдихаєте гарячий дим, і підвищується температура легень. Коли легені перегріваються, вони втрачають здатність виконувати одну зі своїх функцій – остуджувати тіло. Врезультаті температура тіла підвищується. Після того, як ви припиняєте палити, температура нормалізується протягом 20 хвилин.

2. Збрешіть – і ніс нагріється!

Іспанські вчені провели дослідження, яке визначило, що ніс та ділянка навколо очей швидко нагріваються, коли ми брешемо.

3. Температурні відмінності між статями.

Особиста нормальна температура тіла раніше формується у дівчат – до 13-14 років. У юнаків – приблизно до 18-20 років. Після 25 років температурні відмінності між чоловіками і жінками особливо очевидні: чоловіки в середньому “холодніші”, ніж жінки на півградуса!

4. Сон у прохолоді.

Температура тіла впливає на якість сну. Вчені з Netherlands Institute for Neuroscience в Амстердамі виявили, що люди сплять краще, коли шкіра прохолодна. Учасникам дослідження видали спеціальні костюми, які знижували температуру шкіри менш ніж на 1 градус за Цельсієм. Костюми не вплинули на середню температуру тіла, але учасники спали глибше і рідше прокидалися. Особливо хороший результат показали літні учасники, які скаржилися на безсоння.

Читайте також: Лимонад для очищення організму

5. Висока температура – не завжди погано

Згідно з даними Американської академії сімейних лікарів, у вас підвищена температура, коли вона на один градус більше норми. Ми боїмося температури, але це може бути хороший знак. Температура – реакція імунної системи, яка означає, що організм бореться з інфекцією. У багатьох випадках чим вище температура, тим більше зусиль організм докладає, щоб подолати хворобу. Але якщо температура не спадає через кілька днів або якщо температура надзвичайно висока, звертайтеся за допомогою до лікаря.

Джерело

Поділись


Новини партнерів