Лікарі попередили про небезпеку мандаринів з супермаркету

Пізня осінь, початок зими і Новий рік в українців асоціюються із заморськими мандаринами. Однак виявилося, що не всі соковиті плоди корисні для нашого організму.

Виявляється, через мандарини, особливо привезені здалеку, існує реальний ризик постраждати, заразившись паразитами. За словами фахівців, на поверхні плодів можуть залишатися сліди личинок середземноморських мух — вживання в їжу таких фруктів легко може викликати отруєння.

«Перед вживанням мандарини обов’язково потрібно мити. На шкірці може перебувати безліч небезпечних речовин. Також необхідно ретельно мити руки після контакту зі шкіркою плодів», — застерегли експерти.

Зокрема, для збереження продукції перевізники нерідко покривають фрукти етиленом, а даний хімікат діє при потраплянні в організм як токсин і до того ж накопичується в печінці. Зазвичай такі плоди липкі на дотик.

Читайте також: Застуду вилікує калина: рецепти

Якщо на шкірці помітний яскравий восковий блиск, є імовірність, що фрукти обробляли фунгіцидами — речовинами для боротьби з цвіллю. Ці хімікати можуть викликати ниркову недостатність, і особливо сильно шкодять, якщо людина, крім іншого, вживає і алкоголь.

Мандарини, які здаються занадто соковитими і зберігають вм’ятини від пальців при натисканні, скоріше за все, були переморожені при зберіганні. Вживати такі фрукти лікарі не радять.

Також, за їхніми словами, не потрібно вживати в їжу мандарини із зеленими плямами, адже це зазвичай свідчить про хвороби плодового дерева.

Джерело

Поділись


Новини партнерів