Лікування грибка на нігтях ноги

Лікування грибка

Грибок або мікоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є грибки. Ураження нігтя на великому або іншому пальці ноги в медицині іменується оніхомікозом. Варто зазначити, що проблема вважається вельми поширеною, адже згідно зі статистикою, з нею стикається приблизно кожний четвертий чоловік. І тому лікування мікозу – дуже актуальна тема.

Причини розвитку захворювання

Грибок нігтя на великому пальці ноги, як ви вже встигли з’ясувати, є інфекційним захворюванням, тобто воно передається від заражених людей або носіїв. Зараження може відбутися при тісних контактах, тому часто мікозом страждають члени однієї сім’ї. Але також передача грибкової інфекції цілком можлива і при використанні загальних предметів побуту та гігієни, а також аксесуарів: пилок для нігтів або педикюрних приладдя, взуття, рушників, мила, лаку для нігтів.

Варто відзначити, що навіть при тісному контакті або тривалому використанні загальних предметів зараження може не відбутися. Підвищують його ризики різні фактори, наприклад, пориста структура нігтя на великому пальці ноги, тріщини на його поверхні (через нестачу кальцію або механічних пошкоджень), зниження місцевого та загального імунітету і так далі. Якщо нігтьова пластина буде щільною і міцною, а також покритою лаком, то грибок не може проникнути крізь неї. А при нормальному функціонуванні імунної системи людини організм буде самостійно пригнічувати ріст і розмноження мікроорганізмів.

Прояви

Грибок нігтя на великому пальці ноги може довгий час залишатися непоміченим. Але це зовсім не означає, що інфекція зникла або відступила. Якщо патогенні мікроорганізми потрапили в пластину, то в якийсь момент вони почнуть давати про себе знати, наприклад, при зниженні імунітету, підвищеній вологості або ж при механічних пошкодженнях. А якщо лікування не проводиться, ознаки будуть ставати все більш явними.

Можливі симптоми оніхомікозу:

Зовнішній вигляд нігтя на великому пальці ноги при грибковому ураженні може сильно змінитися. На перших стадіях розвитку захворювання пластина може помутніти, далі вона придбає жовтуватий або сіруватий відтінок.
Структура нігтя теж буде змінюватися. Він стане більш крихким, пористим. Всередині пластини можуть утворюватися порожні порожнини, на поверхні з часом з’являться тріщини.

Якщо лікування несвоєчасне або неправильне, то нігтьова пластина може почати руйнуватися. На фото можна побачити, що зазвичай процес починається з краю нігтя на пальці ноги, але далі він поширюється на всю площу. У запущених випадках відбувається повне руйнування, тобто хворий втрачає пластину.
Грибки можуть проникати і в навколишні м’які тканини, тобто в шкірні покриви, що призведе до їх лущення. Часто виникає сильний свербіж.
Патогенні мікроорганізми активно розмножуються і виділяють продукти своєї життєдіяльності, які з часом починають видавати неприємний запах. Тому погано пахнуть ноги можна вважати однією з ознак, яким часто супроводжується грибок.
Так як форма і структура пластини змінюються, то це може привести до вростання краю нігтя, таке іноді трапляється.

Діагностика

При виявленні перших ознак оніхомікозу, не варто самостійно починати лікування, воно може бути неправильним, і це лише погіршить ситуацію. Краще звернутися до фахівця-трихолога, щоб той провів обстеження і поставив точний діагноз. Також лікар призначить правильне, ефективне і придатне у вашому конкретному випадку лікування.

Як лікувати грибок

Як усунути грибок нігтя на пальці ноги? Лікування неодмінно буде включати застосування антимікотичних, тобто протигрибкових препаратів. А їх вибір буде залежати від особливостей перебігу захворювання, ступеня його тяжкості та враження пластини.

Місцеві препарати

Найчастіше спеціалістами призначаються саме місцеві препарати, так як вони проникають в структуру нігтя і викликають загибель патогенних мікроорганізмів або пригнічують їх ріст і розмноження.

Подібні препарати випускаються в кількох різних формах:

Лаки. Така форма досить зручна, оскільки препарат не лише ефективно діє, проникаючи в структуру пластини, але і дозволить помітно поліпшити зовнішній вигляд нігтя, вирівняти поверхню. Найбільш популярні лаки – це «Офламіл», «Батрафен», «Лоцеріл», «Бельведер».

Розчини і сироватки. Концентрація активних речовин висока, тому ефект буде потужним і швидким. Найбільш поширені засоби даної категорії: «Екзодерил», «Ламізил», «Нітрофунгін», «Біфосин».

Мазі і креми. Такі препарати також дієві, крім того, вони дозволяють пом’якшувати прилеглу до пластині шкіру. Можна вибрати один з таких місцевих засобів як «Нізорал», «Ламізил», «Мікоспор», «Атифин» і так далі.

Спреї зручні в застосуванні, їх просто наносити, рівномірне розпилення. Зверніть увагу на наступні препарати, що випускаються у такій формі: «Фунготербін», «Ламітель», «Ламізил», «Тербінафін» та інші.

При виборі того чи іншого засобу варто враховувати не тільки форму випуску, але й склад, а саму діючу речовину. Але як зрозуміти, яке краще? Все буде залежати від того, який саме вид грибків спровокував розвиток захворювання, адже різні мікроорганізми мають різну чутливість до певних речовин. Крім того, в процес можуть залучатися і бактерії, і в цьому випадку лікування слід проводити з допомогою досить потужних засобів. Перелік мікроорганізмів, на яких поширюється згубний вплив препарату, зазвичай вказується в інструкції. А вид грибків повинен визначити лікар, призначивши аналіз зразка тканин нігтя.

Препарати загального спектру дії

Якщо інфекція поширюється на інші пальці та стопу ноги, то варто діяти комплексно. Лікування в такому випадку буде включати застосування засобів загального спектру дії, що випускаються у формі таблеток. Фахівцями часто призначаються «Дифлюкан», «Кетоконазол», «Тербизил», «Флуконазол», «Мікомакс», «Ітразол».

Хірургічне лікування

Хірургічне лікування на сучасному етапі розвитку медицини застосовується вкрай рідко, так як існують найрізноманітніші високоефективні препарати, за допомогою яких можна успішно проводити лікування і усувати грибок нігтя на пальці ноги. Але якщо структура сильно постраждала, і інфекція поширюється на м’які тканини, то може знадобитися видалення пластини.

Народні засоби

Використання народних засобів буде найефективнішим у комплексі зі спеціалізованими. Деякі застосовують оцтові розчини, лимонну кислоту, часник, сік або настоянку чистотілу, оливкову олію, ефірну олію чайного дерева і так далі.

Профілактичні заходи

Найбільш ефективне лікування – це, безсумнівно, профілактика. Але як уберегти себе від грибкових поразок? Просто дотримуйтесь кількох простих правил:

В басейнах, лазнях, саунах та інших подібних громадських установах ходіть виключно у своєму взутті. А після відвідування ретельно мийте ноги.
Не використовуйте чужі предмети гігієни побуту або, взуття.
Для захисту можна покривати нігтьові пластини лаком, наприклад, спеціалізованим.
Для профілактики можна регулярно використовувати протигрибкові засоби.
Носіть взуття з натуральних матеріалів, а влітку вибирайте виключно відкрите взуття.
Зміцнюйте імунітет.

Поділись


Новини партнерів