Названо несподіване джерело довголіття

Вживання однієї жмені горіхів двічі в тиждень скорочує ризик серцево-судинних захворювань майже на 25 відсотків. При цьому також знижується ймовірність ранньої смерті від інсульту. До такого висновку прийшли вчені з Гарвардського університету, дослідивши вплив раціону харчування на здоров’я понад 200 тисяч людей.

У довгостроковому дослідженні, яке тривало 32 роки, взяли участь 210 тисяч медсестер і лікарів. Кожні два роки вони заповнювали опитувальники, описуючи свій спосіб життя і раціон харчування, зміни в стані здоров’я і свої захворювання. За весь час було зареєстровано 14 136 випадків серцево-судинних розладів, 8390 ішемічних хвороб серця і 5910 випадків інсульту, деякі з яких закінчилися летальним результатом.

Читайте також: 5 причин, чому вам варто включити солоні огірки в зимовий раціон

Дослідники вважають, що корисними для продовження життя і профілактики інфарктів та інсультів виявилися всі види їстівних горіхів, включаючи волоські горіхи, мигдаль, фундук, кешью, фісташки, пекан, а також арахіс, який є бобом. Вживання двох-трьох порцій плодів зменшувало ймовірність розвитку коронарної хвороби серця і судинних захворювань на 23 і 15 відсотків, відповідно.

Джерело

Поділись


Новини партнерів