Які продукти знижують рівень холестерину в крові

Холестерин

Так як часто причиною підвищення холестерину в крові є неправильне харчування, то цілком логічно, що грамотно складений раціон допоможе досягти зниження рівня такого показника. А чи існують продукти, що знижують холестерин і очищають судини? Так, і саме їх варто вживати всім тим, хто піклується про своє здоров’я.

Продукти, що знижують холестерин

Чи допоможе таблиця вмісту холестерину в продуктах знизити рівень даного показника в крові до нормального і добитися зниження? Так, допоможе. Близько 70-80% холестерину виробляється в організмі печінкою. Але інша частка надходить ззовні, тобто з вживаною їжею. І цілком логічно, що якщо скоротити споживання продуктів, що містять підвищену кількість холестерину, то його рівень знизиться.

Але як бути, якщо сам організм виробляє холестерин в надлишкових об’ємах? На процеси синтезу і засвоєння можна вплинути за допомогою медикаментозних та деяких народних засобів. Але речовини, що впливають на роботу печінки, метаболізм і утворення холестерину, містяться і в деяких продуктах харчування. І якщо регулярно включати в раціон, можна добитися зниження. Але не варто сподіватися, що воно буде значним і дозволить повністю нормалізувати рівень, в будь-якому випадку будуть потрібні додаткові заходи.

Які продукти допоможуть знизити холестерин?

Які продукти слід вживати для зниження холестерину в крові? Перш за все, ті, які містять цей ліпід в мінімальних кількостях. З’ясувати їх допоможе таблиця вмісту холестерину, але найбільш корисними з цієї точки зору можна назвати такі як овочі, ягоди, фрукти, різні злаки, бобові, а також нежирні або знежирені молочні продукти.

Але є й продукти, які впливають на функціонування печінки (саме вона відповідає за вироблення розглянутого ліпіду), і обмінні процеси і, таким чином, дозволяють домагатися зниження холестерину. До них можна віднести наступні:

Горіхи знижують холестерин в крові, особливо фісташки. У їх складі можна виявити фітостерини, які буквально блокують всмоктування в організм ліпіду, що міститься в інших продуктах. Крім того, у складі є мононенасичені жирні кислоти, а також рослинний білок і складні вуглеводи. І якщо регулярно вживати горіхи, то можна знизити вміст загального холестерину приблизно на п’ять відсотків, а «поганого» — на сім або вісім. Але в день рекомендується з’їдати не більше 60 грамів.

Привести в норму вміст холестерину в крові допоможе часник. Справа в тому, що в ньому міститься унікальне поєднання аллііну. Саме воно обумовлює специфічний смак і запах. А в процесі подрібнення часнику алліін перетворюється в алліцин, а він дуже корисний, так як сприяє зниженню рівня «поганого» холестерину, а також допомагає розчиняти бляшки, що утворюються на судинних стінках. Але щоб отримати користь, щодня у свіжому вигляді треба вживати кілька зубчиків.

Баклажани допомагають тримати в нормі вміст холестерину в крові. Крім того, вони містять значну кількість калію, який підтримує водно-сольовий обмін, нормалізує кислотно-лужний баланс, а також зміцнює судини і серцевий м’яз, запобігаючи розвитку інфаркту, ішемії, атеросклерозу та інших небезпечних хвороб.

Авокадо є джерелом фітостеринів, які приймають участь у багатьох обмінних процесах. В ході досліджень було з’ясовано, що якщо протягом трьох тижнів з’їдати хоча б по половині одного плоду, то можна домогтися зниження загального холестерину в крові на 8-9%, а також підвищення корисних ліпопротеїнів високої щільності на 14-15%.

Зелений чай, але обов’язково натуральний листовий, а не ароматизований пакетований. У його складі можна виявити флавоноїди, які допомагають очищати судини. Крім того, такий корисний напій містить танін, а він нормалізує рівень холестерину в крові. Так що якщо замінити каву на зелений чай, то можна домогтися зниження аналізованого показника на 10-15%.

Морква. Включаючи її в свій раціон харчування щодня (по дві штуки), ви зможете досить швидко знизити холестерин в крові, адже до її складу входить пектин. За два місяці рівень знизиться на 10-15%.

Якщо перераховувати продукти, що знижують рівень холестерину, то такий перелік варто включити і бобові. По-перше, вони містять рослинні волокна, які не дають холестерину повноцінно всмоктуватися в кишечнику. По-друге, боби можна назвати прекрасним джерелом рослинного білка, що заміняє тваринний, що міститься в м’ясі (його споживання слід обмежувати).

Дуже корисна і журавлина, адже в ній містяться танін, органічні кислоти, пектин, вітамін С. Ця ягода не тільки смачна, але і допомагає покращувати здоров’я, зокрема, нормалізувати функціонування серця, а також зміцнювати судинні стінки. А ще журавлина сприяє розрідженню крові і, таким чином, перешкоджає тромбоутворенню.

Таблиця включає і оливкову олію. До її складу входять фітостерини, які знижують холестерин в крові. І якщо ви заміните таким продуктом вершкове масло і будете використовувати його для приготування страв, то зможете знизити рівень аналізованого показника на 15-20 відсотків

Помідори. Вони, по-перше, знижують вміст «поганого» холестерину в крові, що пояснюється лікопеном – пігментом, який надає цим плодам характерний яскравий червоний відтінок. По-друге, помідори містять калій, що сприяє зміцненню серцевого м’яза. Всього 25-30 грамів лікопену потрібно для того, щоб холестерин в крові знизився на десять відсотків. І така кількість міститься у двох склянках томатного соку, випивати які для досягнення ефекту слід щодня.

Жирна риба є джерелом омега-3 жирних кислот, а вони допомагають виводити з організму «поганий» холестерин. Також ці речовини корисні для судин.

Злаки не тільки надовго дарують енергію, так як містять складні вуглеводи, але ще і виводять токсини, шлаки і холестерин. Особливо корисною вважається вівсянка, тому обов’язково включайте її в раціон свого харчування.

Швидко знизити холестерин допоможуть і цитрусові, адже вони сприяють розщепленню ліпідів, а також містять пектин і завдяки цьому перешкоджають всмоктуванню холестерину і, відповідно, його відкладення в судинах. А вітамін С зміцнює стінки артерій.

Ніяка таблиця не допоможе знизити холестерин швидко. Але якщо ви зміните раціон і будете вживати певні продукти, то точно досягнете результатів.

Поділись


Новини партнерів