Медики стверджують, що лаванда – це потужний засіб, що знімає тривожність

Лаванда активно використовується в ароматерапії. Однак офіційно її не можна вважати терапевтичним засобом. Тим часом, відзначає The Deccan Chronicle, дослідження говорять про цілком реальний лікувальний ефект, вироблений лавандою. Керуючий директор Медичного коледжу Вейл Корнелл Ашутош Какер констатує: лаванда здатна зняти тривожність пацієнтів перед операцією. Це довів експеримент, проведений з хірургічними пацієнтами отоларингологічного відділення.

Тривожність, яка спостерігається перед операцією, нерідко веде до того, що лікарі змушені використовувати більше анестетиків, засобів для наркозу. Збільшується тривалість перебування в лікарні, спостерігається знижена здатність організму боротися з інфекціями. Відомо, що ефект лаванди перевірили на 100 хірургічних хворих, яких розбили на групи.

Читайте також: Смажена їжа не шкідлива для шлунку

Перша група проходила сеанс ароматерапії перед операцією, а друга виступала в якості контрольної (могли використовуватися стандартні заспокійливі). В цілому обидва методи зниження тривожності працювали. Однак ароматерапія відрізнялася більшою безпекою і простотою.

Поділись


Новини партнерів