Скільки потрібно пити рідини, якщо хворієш на застуду

Про те, що під час застуди потрібно пити багато рідини ми знаємо з дитинства. Але чи замислювалися ми про те, чому і скільки цієї рідини треба випити?

Як ми знаємо, денна норма води для здорової людини становить до двох літрів. У той час, як денна норма для людини, яка хворіє на застуду становить до п’яти-шести літрів.

Лікування напоями для хворих на респіраторні захворювання, за порадою лікарів, виглядає наступним чином. Ми п’ємо рідину до тих пір, «поки сеча не стане настільки світлою, що через неї можна буде читати газету».

Однак, це не означає, що потрібно пити все, що попадеться під руку. До цього процесу варто ставиться з максимальною відповідальністю.

Чому потрібно багато пити?

Коли ми хворіємо відбувається справжня інтоксикація організму. А це означає, що віруси, які «отруїли» наш організм потрібно «вимити». Процес постійного пиття не дає інфекції надовго затриматися в порожнині рота або шлунку, дозволяючи прибрати всі токсини і відходи. Тому, коли ви в дитинстві ігнорували поради батьків про те, що під час хвороби потрібно багато пити – ви чинили неправильно.

Пити вітамін С

Як би банально це не звучало, але під час застуди необхідно пити чай і інші міцні напої, в складі яких знаходиться вітамін С. Звичайно, можна стверджувати, що “пізно пити Боржомі”, але ніколи не пізно. І ось чому.

Справа в тому, що аскорбінова кислота, яка входить до складу вітаміну С сприяє розмноженню клітин, які спрямовані на те, щоб боротися з вірусами, які на даний момент влаштували в вашому організмі невелику оргію.

Варто пити все кисле: зверніть увагу на найпростіший чай з лимоном, морс, компот, чай з імбиром, напої з ягодами шипшини і смородини, малини. До речі, це той випадок, коли варто налягати на цукор. Підсолоджені напої краще допоможуть впоратися з хворобою.

Пийте кисле, але не завжди

Якщо ви думали, що з “питною терапією” все буде просто і без будь-яких нюансів, то, на жаль, ви помилялися. Так, кисле пити можна тільки в тому випадку, якщо ви хворієте на застуду, але не на ангіну.

Справа в тому, що кислота буде тільки дратувати слизову, уражену ангіною або тонзилітом, посилюючи і без того жалюгідний стан. У такому випадку варто налягати на природні антисептики – відвари ромашки, бузини, чебрецю. Курячий бульйон, до речі, актуальний тут як ніщо інше.

Не пийте гаряче

Легенда про те, що пити дуже гарячі напої просто ідеальна ідея – всього лише легенда. Гаряча температура, точно так само, як і кислота подразнює слизову, посилюючи запалення. Ваше горло може банально перегрітися. До того ж, ваш організм буде витрачати сили не на відновлення, а на охолодження напою. Тому не варто налягати на окріп.

Поділись


Новини партнерів