Чому деяким людям складно відмовитися від солі

Фахівці виявили, що у людей з високою чутливістю до солі і у тих, хто менш чутливий до неї, відрізняється концентрація певних білків в слині. Ймовірно, висновки дослідників допоможуть зробити продукти з низьким вмістом натрію привабливішими для людей, яким вони не подобаються.

Вчені просили добровольців оцінити рівень солі в різних розчинах хлориду натрію. Потім добровольців розділили на дві групи (в залежності від їх чутливості до солі). За допомогою методів рідинної хроматографії і мас-спектрометрії фахівці знайшли в слині учасників з різних груп кілька білків, концентрації яких відрізнялися.

Читайте також: 7 нетипових ознак проблем з серцем

Більш істотні відмінності спостерігалися в зразках слини, зібраних в стані спокою, в порівнянні із зразками, отриманими після сольового розчину. У добровольців, чутливих до солі, в стані спокою в слині виявилося більше ендопептідаз – ферментів, що розщеплюють пептидні зв’язки. На думку дослідників, ці ферменти можуть модифікувати натрієві канали, внаслідок чого в клітини потрапляє більше натрію. Або ж вони сприяють появі пептидів, що підсилюють смак солі.

Поділись


Новини партнерів