В чому головна небезпека для здоров’я від засобів для миття посуду

Дослідники з’ясували, що використання миючих засобів небезпечне для людини, так як збільшує стійкість хвороботворних бактерій. Вчені провели масштабний експеримент на бактеріях Staphylococcus Aureus.

Результати проведеного дослідження показали, що неправильне використання хімічних дезінфікуючих засобів може посилити стійкість бактерій до лікування. Застосування дезінфектантів, так званих біоцидів, в низьких концентраціях, веде до того, що бактерії не тільки не гинуть, а ще й формують стійкість до антибіотиків в подальшому.

В експериментах на бактеріях Staphylococcus Aureus вчені виявили, що бактерії мутували під впливом низьких концентрацій біоцидів, використовуваних в лікарнях для дезінфекції.

Читайте також: 12 шкідливих інгредієнтів для супу

Бактерії мутують і стають стійкими до ряду антибіотиків. Саме такі бактерії викликають внутрішньолікарняні інфекції. «Мутував бактерії представляють собою загрозу для хворих, оскільки вони можуть бути більш стійкими до лікування», – заявили дослідники.

На думку вчених, постійне використання дезінфікуючих речовин може створити штами бактерій, резистентних до антибактеріальної терапії.

Джерело

Поділись


Новини партнерів