Токсичні предмети, які потрібно прибрати з дому

Навіть звичайні, звичні в побуті предмети можуть бути небезпечними для людського здоров’я. Група вчених з Гарвардського університету в минулому місяці провела масштабне дослідження, результати якого впору демонструвати по федеральних каналах. Виявляється, концентрація хімікатів і токсичних речовин в середньостатистичній квартирі настільки велика, що можна забути про здоров’я раз і назавжди. Ось список з 10 найбільш токсичних предметів, позбутися від яких краще просто зараз.

Цукор

Цукор це реально біла смерть. Відмовтеся від нього негайно: люди, які зловживають цукром серйозно ризикують познайомитися з Альцгеймером в дуже ранньому віці. Крім того, цукор провокує і онкологічні захворювання.

Кухонний пластик

Забудьте про пластиковий посуд. Шпателі, спеціальні пластикові ложки для сковорід – все це покрито шаром бромованих антипіренів, які роблять пластмасу вогнестійкою.

Меблі з ДСП

Одним з найпоширеніших побутових забруднювачів є формальдегід. Меблі з деревинно-стружкових плит (ДСП), містять стільки формальдегіду, що він безперешкодно визначається в повітрі. Нам здається, що дихати всім цим не варто.

Пластикові пляшки

Для виробництва будь-яких пластикових пляшок (і дитячих теж) використовується токсична речовина біфенол А. Надлишок біфенолу веде до розвитку раку простати. Повторне ж використання пластикових пляшок є вкрай небажаним: при нагріванні виділення біфенолу А збільшується в 7 разів.

Освіжувачі повітря

Група вчених з Гарварду в минулому році зуміла довести, що більшість сучасних освіжувачів повітря дуже небезпечні для людини. Справа в тому, що вони містять етиленгліколь і терпени – хімічно активні речовини, що негативно впливають на внутрішні органи.

Клейонка

Фланелеві скатертини, або простіше кажучи, клейонки, ще недавно можна було зустріти практично в кожному будинку. Але це досить небезпечна штука: така скатертина містить багато свинцю та інших нейротоксичних металів. Є тут і полівінілхлорид, визнаний сильним канцерогеном.

Нафталін

Спробуйте знайти інший захист від комах. Нафталінові кульки прекрасно відлякують міль, але пестициди, які містяться в них, шкодять нашому організму. Звичайно, до серйозного отруєння пара кульок може і не доведе, але постійна слабкість і мігрені теж штука неприємна.

Читайте також: 9 продуктів для запобігання діабету і хвороб серця

Рідке мило

І гель для душу, і рідина для полоскання рота. Вони, в більшості своїй, містять триклозан, який і справді знищує шкідливі бактерії, але не щадить і корисні. Позбавлений захисту організм піддається постійним атакам ззовні, звідси часті зимові застуди.

Синтетичні килими

Пам’ятайте запах у великому меблевому магазині? Найчастіше тут на підлогах розкладають недорогі синтетичні килимові покриття. Вони ще на заводі просочуються токсичними рідинами, щоб відлякувати комах. Тримати такий удома – просто нерозумно.

Сковорода з тефлоновим покриттям

Антипригарне покриття сковороди позбавляє господиню від купи проблем, зате може негативно позначитися на здоров’ї всієї сім’ї. Висока температура призводить до того, що політетрафторетилен (той самий тефлон) починає випаровувати токсичний газ, який потім всмоктується в їжу. Заплатіть трохи більше за сковорідку з нержавіючої сталі, здоровіше будете.

Джерело

Поділись


Новини партнерів