Лікарі назвали овоч, який захищає від впливу алкоголю

Вердикти вчених про те, що помідори можуть захищати печінку і мозок від руйнівного впливу алкоголю, завершилися разом з експериментом на мишах, що проводився в США. Томати обов’язково повинні бути присутніми в раціоні харчування людей, які часто покращують своє дозвілля за допомогою спиртного, – про це говорять отримані дані.

В ході дослідів на мишах американські дослідники переконалися в позитивному впливі томатів на організм при вживанні алкогольних напоїв.

Випробовувані гризуни були поділені на дві групи. В одній з них миші отримували дози алкоголю укупі з порошком з концентрату томатних речовин. В іншій – тільки алкоголь. Через 30 днів у тварин перевірили стан внутрішніх органів.

Таким чином було помічено, що в набагато кращому стані печінка і мозок збереглися у тих мишей, яким давали добавку з томатів. Тварини, які не вживали помідори, демонстрували симптоми ураження тканин внутрішніх органів, схожі з тими, що спостерігаються у людей при хронічному алкоголізмі.

Читайте також: Захворювання печінки: 6 симптомів, які на це вказують

«Кількість томатного порошку, що містить стільки ж поживних речовин, скільки один свіжий помідор, ефективно блокувала дію алкогольних напоїв на печінку і на мозок в 90% випадків», – поділилися вчені даними експерименту, додавши, що такої ж дії томатів можна очікувати і в відношенні людського організму.

Джерело

Поділись


Новини партнерів