Лікарі розповіли, чому виникають міліуми і вітиліго

Лікарі розповіли про особливості блідих, білих утворень – кіст і плям, що виникають на шкірі.

Міліуми

Британський лікар дерматолог Росс Перрі розповів в інтерв’ю виданню Express Health, що іноді на шкірі виникають підняті над поверхнею утворення у вигляді твердих безболісних білих горбків. Ці утворення нерідко плутають з білими вуграми, однак міліуми є мініатюрною формою кісти, що виникає на шкірі, коли потові залози «захоплюються маслом і кератином», що може відбуватися в силу генетичних причин або через деякі порушення в організмі: наприклад, при порушенні роботи жовчного міхура і жовчовивідних шляхів, гормональному дисбалансі, ендокринних захворюваннях, збої функцій вегетативної нервової системи. Іноді хутворення стають дуже твердими, ороговілими і досить помітними. Виникнувши, вони можуть існувати роками, хоча також здатні з часом зникнути.

Перрі зауважив, що міліуми слід лікувати, причому виключно у дерматологічній клініці у професійних фахівців. Небезпека відсутності лікування пов’язана перш за все з ризиком запалення. Оптимальним методом терапії експерт вважає лазер, який не тільки ефективно руйнує кісти, а й стимулює загоєння шкіри, оновлення її клітин. При самолікуванні, підкреслює фахівець, є ризик пошкодити шкіру і отримати рубці.

Вітиліго

Його характерною зовнішньою ознакою є білі плями на шкірі, які утворюються внаслідок нестачі шкірного пігменту меланіну. Фахівці Національної служби охорони здоров’я констатують, що вітиліго може вражати будь-яку ділянку шкіри, але частіше за все утворення виникають на обличчі, шиї, пальцях і зап’ястях, в області пахв і паху.Також лікарі попереджають про небезпеку, яка супроводжує стан вітиліго. За їх словами, білі ділянки шкіри більш уразливі перед дією сонця і потребують більш серйозного захисту від ультрафіолету.

Вітиліго – це набуте захворювання: воно може прогресувати, причому активно. Помітивши плями на шкірі, потрібно обов’язково звернутися до лікаря, так як без терапії вони можуть збільшуватися в розмірах.

Чи може сприяти їхній появі тривале перебування під сонцем? Так, може. Серед інших чинників, що провокують появу білих плям, називаються аутоімунні захворювання, спадковість, патології печінки, пошкодження шкіри, прийом ліків.

Поділись


Новини партнерів