Властивості і застосування ефірних олій

Ефірні олії

Чому варто використовувати ефірні олії? Їх отримують з різних продуктів різними способами, але кінцевий продукт у результаті в будь-якому випадку містить підвищену кількість поживних речовин, їх концентрація підвищується в рази. Властивості олій вивчаються з найдавніших часів, і детальні дослідження дозволили з’ясувати, як їх правильно застосовувати.

Щоб з’ясувати властивості, якими володіють ефірні олії, а також розглянути їх застосування, вивчіть характеристики.

Властивості, Застосування, Протипоказання

Базилік

Дія: Стимулює, має бактерицидну дію, пом’якшує, помітно освіжає, підвищує тонус і секрецію, покращує перистальтику кишечника, виводить токсини, допомагає усувати спазми, володіє м’яким судинорозширювальним ефектом.

Застосування показане або рекомендовано при різних простудних захворюваннях (особливо при перших ознаках), при різних хворобах органів ШКТ (особливо кишечника, жовчного міхура), в косметичних цілях, при болях або спазмах.

Протипоказання: Гіперчутливість, підвищення згортання крові, вагітність.

Апельсин

Дія: Виводить токсини і шлаки, стимулює роботу різних залоз організму, м’яко заспокоює і покращує настрій, володіє антибактеріальними властивостями, дезодорує, стимулює процеси регенерації, покращує кровопостачання.

Застосування: Прояви ГРЗ (наприклад, кашель), запори, застій жовчі, запальні захворювання порожнини рота, апатія або депресія, різні проблеми зі шкірою (целюліт, підвищена секреція шкірного сала, акне, в’ялість).

Протипоказання: Алергія на цитрусові фрукти.

Аніс

Дія: Стимулює вироблення грудного молока, володіє відхаркувальними та жарознижувальними властивостями, виводить надлишки рідини і нормалізує роботу нирок, підвищує лібідо, значно зміцнює імунітет, нормалізує і покращує роботу кишечника.

Застосування: Згасання лактації, проблеми з кишечником (наприклад, коліки у дітей, здуття, запори, тяжкість), всі симптоми застуди (кашель, жар або лихоманка), зниження статевого потягу, набряки.

Протипоказання: Гіперчутливість та період виношування.

Гвоздика

Дія: Чинить антиоксидантну дію і нейтралізує вкрай шкідливий вплив вільних радикалів, підвищує мозкову активність, уповільнює процеси передчасного старіння, надає тонізуючу дію, зменшує запалення, нормалізує гормональний фон.

Застосовується в якості природного репеленту проти різних комах, при проблемах з пам’яттю, при застудах і поганому апетиті, при гормональних порушеннях, при різних хворобах запального характеру.

Протипоказання: Гіпертонічна хвороба, непереносимість, період вагітності.

Бергамот

Дія: Олія усуває спазми, володіє м’яким заспокійливим ефектом, має бактерицидні властивості, допомагає поліпшити роботу мозку і сексуальне життя.

Застосування:Продукт може використовуватися в якості афродізіака, для покращення розумової діяльності, при застудах і хворобах бактеріальної природи, в косметичних цілях (при розширених порах, надмірній жирності епідермісу).

Протипоказання: Період виношування, епілепсія, загострення хвороб шлунково-кишкового тракту, підвищена чутливість.

Герань

Дія: Має виражені протизапальні, бактерицидні, антисептичні, спазмолітичні, знеболюючі та заспокійливі властивості.

Застосування показане при ЛОР-захворюваннях, мігрені, підвищеному артеріальному тиску, різних больових синдромах.

Протипоказання: Дитячий вік (до шести років), гіперчутливість, вагітність.

Лаванда

Має м’яку заспокійливу дію, загальнотонізуюча, дезодоруюча, антибактеріальна, регенеруюча, протизапальна і очищуюча.

Можна використовувати при рубцевих утвореннях, різних дерматологічних захворюваннях, застоях рідини або жовчі, при здутті живота, проблеми в роботі нервової системи, а також при проблемах зі шкірою.

Протипоказання: Гіпотонія, схильність до алергічних реакцій, вагітність, епілепсія, зниження рівня артеріального тиску.

Іланг-іланг

Такий продукт має виражену омолоджуючу, тонізуючу і стимулюючу, протизапальну, антидепресантну, регенеруючу дію, а також підвищує статевий потяг.

Зазвичай використовується в косметичних цілях, але також може застосовуватися і при простудних явищах, шкірних хворобах, зниження лібідо.

Протипоказання: Вік до дванадцяти років, схильність до алергії, період виношування, гіпотонія.

Грейпфрут

Володіє адаптогенними, регенеруючими, спазмолітичними, зміцнюючими і стимулюючими властивостями.

Може використовуватися як сечогінний, вітрогінний і навіть жовчогінний засіб, як м’який афродизіак, як косметичний засіб (особливо при жирній шкірі та схильності до запалень), а також як профілактичний засіб проти застуд.

Протипоказання: Чутливість та алергічні реакції на цитруси.

Лимон

Це імуностимулятор, а також природний антибактеріальний, жарознижувальний і тонізуючий засіб.

Можна використовувати при симптомах ГРВІ, при варикозі і підвищеній ламкості судин, при частих хворобах, а також при проблемах зі шкірою, таких як акне, перші ознаки старіння.

Протипоказання: Непереносимість, алергія.

Неролі

Ця олія знімає болі і спазми, заспокоює, стимулює регенерацію, надає загальнозміцнюючу дію.

Використовується при порушеннях серцевого ритму, хворобах нервової системи, болях, ознаках старіння шкіри.

Протипоказання: Виразка шлунка, період вагітності, дитячий вік, гіперчутливість, епілепсія.

Пачулі

Даний продукт має регенеруючу і протизапальні властивості, чинить антидепресантний і імуномоделюючий вплив, посилює потяг.

Застосування: Часті застуди, хвороби запального характеру, депресивні стани, ушкодження епідермісу, зниження лібідо.

Протипоказання: Підвищена чутливість та період вагітності.

Чайне дерево

Як і деякі інші олії, має виражені антисептичні та протизапальні властивості, стимулює регенерацію.

Широке застосування продукт отримав в косметичних цілях, але також він може використовуватися при різних запальних захворюваннях.

Протипоказання: Алергічні реакції, вік до шести років, період вагітності.

Евкаліпт

Це потужний природний антисептик, тонізуючий, протизапальний і противірусний засіб, натуральний імуномодулятор, спазмолітик і жарознижуючий, потогінний засіб.

Застосування: Лікування і профілактика ГРВІ та грипу, імунодефіцити, запалення суглобів, болі різного характеру, дерматологічні хвороби, запальні захворювання порожнини рота, ЛОР-органів.

Протипоказання: Перший триместр вагітності, гіпертонія, непереносимість, епілепсія.

М’ята

Тонізує, заспокоює, знімає спазми, має антисептичну дію.

Застосування: Запальні захворювання порожнини рота, головні болі, стреси, морська хвороба.

Протипоказання: Лактація, вік до семи років, алергія, вагітність.

Важливі правила

У будь-якій справі потрібно знати міру, і якщо розглядати ефірні олії і їх властивості, то цей принцип також застосовується. До них варто ставитися з особливою уважністю, адже якщо перевищити допустимі дози, можна не тільки не досягти бажаного ефекту, але ще й нашкодити собі. І тому варто дотримуватися кількох важливих правил:

Не перевищуйте допустимі дозування. Зазвичай разовий об’єм складає не більше 5-7 крапель, але точна міра повинна зазначатися в інструкції, що додається до продукту.

Купувати ефірні олії варто або в аптеках або спеціалізованих магазинах. В такому випадку можна бути впевненим в якості продукту, а також отримати разом з флаконом чітку і детальну інструкцію.

Пам’ятайте про те, що багато олій дуже швидко псуються і окислюються, особливо на світлі, при дії кисню і при підвищених температурах. І в разі псування всі корисні властивості можуть бути втрачені, а також можуть утворюватися токсичні чи шкідливі з’єднання, наприклад, канцерогени. Щоб цього уникнути, потрібно дотримуватися термінів і правил зберігання. Щільно закривайте флакони і ховайте їх в прохолодне і затемнене місце.

Майже будь-які ефірні олії можуть викликати небажані реакції, так як мають алергенні властивості. І щоб уникнути неприємностей, перш ніж починати повноцінне застосування, проведіть простий тест. Невелику кількість продукту нанесіть на ліктьовий згин або зап’ястя і протягом доби спостерігайте за реакцією. Якщо жодні симптоми не проявляться, починайте використовувати олію.

Ефірні олії не рекомендується використовувати в чистому вигляді. В цьому випадку їх властивості не посиляться, навпаки, ви завдасьте собі шкоди. Правильне застосування передбачає змішування ефірної олії з базовою рослинною, наприклад, мигдальною, лляною, оливковою.

Пам’ятайте про те, що багато олій мають протипоказання, незважаючи на корисні властивості. З’ясуйте, чи рекомендується застосування у вашому конкретному випадку. Більш докладні відомості можна знайти в інструкції, що додається або на упаковці.

Якщо ви вирішите використовувати ефірні олії в суміші, то пам’ятайте, що не всі їх властивості будуть поєднуватися. Таке застосування може запустити небажані реакції, так що краще заздалегідь з’ясувати сумісність.

Властивості деяких ефірних олій дозволяють використовувати їх тільки зовнішньо. І якщо ви плануєте застосування всередину, то заздалегідь з’ясуйте, чи рекомендовано воно.

У будь-якому випадку перед початком курсу лікування уважно вивчіть інструкцію, щоб не пропустити жодного важливого моменту.

Використовуйте ефірні олії правильно, щоб застосування дозволило розкрити всі їх властивості.

Поділись


Новини партнерів