Зміцнення нігтів в домашніх умовах

Нігті

Якщо ваші нігті не такі привабливі й міцні, як хотілося б, то спробуйте змінити ситуацію. Причому зробити це можна і самостійно. Але як зміцнити нігті в домашніх умовах? Допоможуть в цьому гель, ванночки і деякі інші засоби та процедури.

Перш ніж використовувати гель, ванночки та інші засоби та процедури для зміцнення нігтьових пластин, слід з’ясувати основні причини їх ламкості, розшаровування і стоншування:

Авітаміноз внаслідок неправильного харчування. Зокрема, до ламкості нігтів може привести дефіцит кальцію, вітамінів А, групи В і Е, йоду, цинку. Так що якщо ви відмовляєтеся від певних продуктів або дотримуєтеся суворої дієти, то не дивуйтеся, що ваші нігті виглядають ослабленими.

Неправильний догляд. Так, до ламкості і розшарування можуть призвести часті або неправильні спилювання нігтьових пластин, проведення агресивних процедур (до них можна віднести і нарощування), використання неякісних або непридатних манікюрних інструментів і так далі.

Вплив зовнішніх несприятливих факторів, таких як холод, надмірно сухе повітря, спека і так далі.

Вплив агресивних речовин, що містяться в косметичних засобах, миючих та інших.

Ендокринні порушення, наприклад, хвороби щитовидної залози.

Шкідливі звички, особливо куріння.

Як зміцнити нігті?

Щоб зміцнити нігті самостійно і в домашніх умовах, недостатньо використовувати ефективний гель або робити ванночки. Потрібно діяти комплексно, причому як зовні, так і зсередини. Основні напрямки і кроки на шляху до вирішення проблеми будуть розглянуті нижче.

Правильне харчування

Навіть якщо ви будете користуватися дорогим для зміцнення нігтів гелем, він не допоможе за умови незбалансованого харчування. А щоб досягти позитивних результатів, потрібно включати в свій раціон:

багаті кальцієм кисломолочні та молочні продукти: сир, молоко, кисле молоко, сир і так далі;
різні насіння, наприклад, кунжутне, гарбузове (це просто джерело поживних речовин);
горіхи (у них багато вітаміну Е);
багаті вітаміном Е натуральні рослинні олії;
вітаміни групи В зелень, зелені боби і овочі;
морську рибу (в ній містяться поліненасичені жирні кислоти);
збагачені йодом морепродукти;
багаті вітаміном А гарбуз і моркву;
злакові продукти, що містять безліч корисних речовин.

Правильний догляд за нігтями полягає у дотриманні наступних правил:

Якщо ви покриваєте нігті гелем або лаком, не забувайте давати пластині «дихати». Для цього періодично знімайте покриття, причому спеціалізованим і щадним засобом, а не шляхом спилювання.

Підпилювати можна тільки сухі нігті, адже вологі є найбільш ламкими.

Відмовтеся від обрізного манікюру, віддавши перевагу необрізному.

Використовуйте тільки якісні і відповідні манікюрні інструменти: добре заточені гострі ножиці, пилку з високою абразивністю (близько 700-900 грит, вона буде більш м’якою і щадною), натуральну апельсинову паличку для кутикули.

Пам’ятайте, що нігтьові пластини теж потребують зволоження і живлення, тому регулярно використовуйте відповідні засоби, наприклад, маски, креми, віск. Також корисно періодично робити ванночки.

Не користуйтеся гелем або лаком занадто часто, давайте своїм нігтикам «відпочивати».

Використовуйте тільки щадні рідини для зняття лаку без вмісту ацетону.

Перед миттям посуду надягайте гумові рукавички.

Захищайте нігті від холоду та інших негативних впливів.

У продажі можна зустріти найрізноманітніші косметичні засоби для зміцнення нігтів, такі як лак, гель-лак, маска, віск, гель, так званий біо-гель та інші. Крім основи вони можуть містити корисні компоненти, наприклад, мінерали, олії, вітаміни. І деякі з таких засобів дійсно ефективні. Але все ж повністю відновити структуру нігтьових пластин вони не допоможуть, хоча їх стан помітно поліпшать, адже компоненти будуть проникати в них.

Щоб досягти позитивних результатів, слід використовувати якісні засоби. І все ж будь-який навіть найбільш дорогий лак або гель не слід застосовувати дуже часто, адже утворене покриття порушить природне дихання і погіршить ситуацію. Тому давайте своїм нігтикам дихати. Крім того, покривати пластини гелем найкраще в один шар. Це забезпечить повноцінне живлення і збереже доступ кисню.

Народні рецепти

Якщо ви не хочете зміцнювати нігті гелем або іншими косметичними засобами, то на допомогу вам прийдуть народні методи.

Кілька ефективних рецептів:

Дуже ефективні сольові ванночки. Просто розчиніть в склянці гарячої води три столові ложки морської солі і занурте в склад нігті на п’ятнадцять хвилин. В такий розчин можна додавати по кілька крапель йоду, він теж дуже корисний.

Для зміцнення ламких нігтів, а також їх відбілювання можна використовувати суміш будь-якого натурального масла і лимонного соку. Так, змішайте в рівних пропорціях оливкову, реп’яхову, мигдальну, персикову або виноградну олію, а також свіжовичавлений сік лимона. Суміш підігрійте і занурте в неї свої пальці.

Спробуйте в домашніх умовах зробити теплий восковий манікюр, щоб зміцнити нігті. Для проведення такої процедури вам знадобляться бджолиний віск, мед, а також будь-яка рослинна або ефірна олія. Змішайте дві частини теплого розтопленого воску, частину меду, половину частки звичайного масла і буквально кілька крапель ефірної олії. Цю пластичну суміш нанесіть на нігтьові пластини, надягніть на руки спочатку поліетиленові, потім теплі вовняні рукавиці та бажано прогрівайте їх. Потім акуратно зніміть склад з нігтів, попередньо його прогрівши.

Ванночки можна робити з соку будь-яких кислих ягід, наприклад, журавлини, вишні, калини і так далі.

Можна використовувати і червоне вино. Попередньо підігрійте його, при бажанні додайте масло або сіль, а потім опустіть в суміш свої пальці.

Застосовуйте теплі відвари лікувальних трав, наприклад, кореня лопуха, календули, мати-й-мачухи, звіробою, шавлії, ромашки і так далі.

Домашні засоби для нігтів

Допоможе зміцнити нігті і картопляний сік. Для його отримання сиру картоплину натріть на тертці, відіжміть м’якоть, злегка підігрійте рідину, налийте в миску і регулярно робіть ванночки з таким корисним засобом.

У склянці гарячої води розчиніть повністю одну столову ложку желатину. В цей склад помістіть свої нігті, залиште на двадцять хвилин, а потім вимийте теплою водою і добре витріть. Також можна приготувати густу желатинову масу і таким своєрідним гелем покривати пластини, а через півгодини змити його.

Будь-які натуральні олії можна просто кожен вечір перед сном втирати в пластини. Після втирання бажано вдягати рукавички, щоб всі компоненти точно проникли в структуру і зміцнили її.

Допоможуть молочні ванни з курячим жовтком (на склянку молока один жовток).

Поділись


Новини партнерів