
Навіть вивчивши «назубок» всі рекомендації дерматологів та косметологів про правила догляду за шкірою, і застосовуючи їх на практиці, є ще дещо, що здатне посилити ефективність. Йдеться про «золоті» правила догляду за шкірою вночі, виконання яких не тільки принесе величезну користь, але і дозволить на довгі роки уберегти її від передчасного старіння.
1. Сон тільки з «чистим» обличчям
Перше правило, порушувати яке не можна за жодних обставин, – ретельний вечірній демакіяж. Це дуже важливо з цілого ряду причин, так як в протилежному випадку існує великий ризик дістати цілий «букет» неприємностей: прищі, алергічну реакцію, набряк, забиті пори, запалення і т.д.
2. Не плутати креми для денного і нічного догляду!
Деякі представниці прекрасної статі грішать тим, що використовують денний крем замість нічного, і навпаки. Робити це не варто, оскільки в темний час доби дерма не потребує сонцезахисних фільтрів, тонуючих частинок, захисних восків. Насправді всі ці непотрібні компоненти тільки перешкодять повноцінному диханню клітин і їх регенерації.
А ось ретинол і висококонцентровані водорозчинні кислоти ідеально підходять для нічного догляду за шкірою, в той час, як вдень вони здатні спровокувати гіперпігментацію або роздратування дерми. Незважаючи на те, що в складі обох кремів часто фігурують одні й ті ж компоненти, принцип дії їх формул може значно відрізнятися.
Головне завдання денного крему – зволожити і захистити, мета ж застосування нічного продукту – сприяти регенерації і детоксикації шкірного покриву.
3. Більше – не означає краще
При нанесенні нічного крему слід строго контролювати кількість продукту, оскільки занадто товстий шар з великою ймовірністю призведе до ранкових набряків. Щоб уникнути надлишків, фахівці рекомендують через чверть години після нанесення крему звичайною паперовою серветкою промокнути шкіру і видалити залишки крему.
4. Молода шкіра не потребує нічного крему
На думку більшості фахівців, у дівчат молодше двадцяти п’яти років, немає серйозної необхідності в застосуванні нічного крему. Винятком з цього правила виступає занадто суха або пошкоджена дерма, якій піде на користь нанесення густого живильного продукту. Бажано, щоб його основою виступали натуральні компоненти, але найголовніше, щоб в них були відсутні активні антивікові інгредієнти. А ось оптимальний догляд за жирною і комбінованою молодою шкірою – ідеальне очищення перед сном і можливість повноцінно дихати. При необхідності, можна скористатися спеціальними засобами, що мають протизапальну або антибактеріальну дію.
А ось жінки, які переступили 30-річний рубіж, обов’язково повинні взяти за звичку щоденне нанесення нічного крему. Справа в тому, що клітини шкіри вже не мають тієї здатності до самостійного відновлення, як це було в більш юному віці. Численні зовнішні чинники також не кращим чином позначаються на стані і зовнішньому вигляді дерми, тому вони з вдячністю сприймуть допомогу ззовні у вигляді якісного нічного крему.
5. Після 40-45-ти крем бажано доповнити сироваткою
У більш зрілому віці, шкіра ще гостріше потребує активного нічного догляду. Дерматологи і косметологи рекомендують звернути увагу на пропоновані на сьогоднішній день багатьма виробниками інтенсивні засоби для нічного догляду за шкірою, призначені для використання курсом (як правило, від трьох тижнів до одного місяця).
6. Віддавайте перевагу продуктам одного виробника
Цей момент дуже важливий, оскільки при дотриманні цієї умови, компоненти використовуваних косметичних продуктів органічно доповнять дію один одного і дозволять відчути найбільший ефект. В жодному разі не варто експериментувати і наносити сироватку від одного виробника під нічний крем від іншого бренду.
Концентрація активних інгредієнтів в нічних продуктах вища, ніж в денних. Звідси напрошується логічний висновок, що і ризик виникнення конфлікту між формулами, які погано поєднуються між собою, підвищується.
7. Подбайте про належні умови сну
Якщо спати в непровітреній і задушливій кімнаті, то, яким би якісним не був догляд, дерма все одно буде схильна до стресу, а процеси, спрямовані на регенерацію клітин, сповільняться. Якщо ж до цього додати ще й незручну подушку, то «не за горами» і утворення на шиї неестетичних заломів і складок.
Запам’ятайте! Вночі поділ клітин відбувається в 8 (!) разів активніше, ніж вдень, тому чим кращими будуть умови для сну, тим довше шкіра залишатиметься свіжою і молодою.