Після цілої години, проведеної біля дзеркала в боротьбі за ідеальний макіяж, дуже прикро побачити під кінець зовсім не той образ, який планувався спочатку. Ви можете списати це на погану якість б’юті-продуктів, невдалий вибір текстур і тонів. Хоча насправді причина може ховатися в менш очевидних речей – наприклад, в тому, що ви робили або, навпаки, не робили з обличчям до макіяжу. Адже часто звичні б’юті-ритуали до макіяжу визначають не тільки його якість, а й загальний стан вашої шкіри.
Саме тому разом з експертом по догляду Lancôme Валерією Хохловою ми вирішили скласти вичерпний список дій, які точно не варто робити перед нанесенням декоративних засобів. Беремо на замітку:
1. Не можна нехтувати глибоким зволоженням
Кращий макіяж – це завжди догляд. Від того, наскільки якісно ви підготуєте шкіру перед нанесенням макіяжу, залежить його результат. Вибирайте креми з компонентами і текстурою, які підходять для вашого типу шкіри.
У їх складі завжди слід шукати такі зволожуючі компоненти, як гіалуронова кислота, оклюзивні (замикаючі компоненти як, наприклад, олія ши), а також поживні компоненти, що працюють як аналог ліпідного шару (цераміди, фосфоліпіди). Останні два види компонентів можуть стати справжнім порятунком для шкіри в стані зневоднення і підвищеної чутливості, що часто переслідує нас взимку.
Нанесіть легку есенцію або сироватку на шкіру, а після цього не полінуйтеся «запечатати» шар кремом, який підходить саме вашому типу шкіри, і обов’язково дайте йому час увібратися. Якщо ви використовуєте окремо Санскрін, то після його нанесення краще почекати 10 хвилин і тільки потім переходити до тонального крему. Так ви дозволите структурам рівномірно і якісно розподілитися по всій поверхні шкіри і заручитися всім необхідним для максимально вдалого макіяжу.
2. Не можна підбирати засоби для макіяжу без урахування сполучуваності текстур
Більшість косметичних продуктів – це емульсії з води, масла і емульгатора. Емульсії діляться на прямі і зворотні. Прямі створені за принципом «масло у воді» (дрібні крапельки масла в товщі води) – це креми для догляду, тональні засоби на водній основі, туш для вій – тобто все те, що при спробі розмішати в склянці з водою розчиниться і зафарбує її.
Зворотні, створені за принципом «вода в маслі»: це стійкі тональні основи, консилери, водостійка туш – такі засоби, які не будуть розчинятися в склянці з водою.
Прямі емульсії відмінно зволожують, але легко розчиняються у воді, що позначається на їх стійкості і можливості змішувати і нашаровувати на них інші текстури. Зворотні поєднуються між собою і з засобами, що володіють високою стійкістю і не містять води (бази під макіяж, деякі тональні засоби).
Ступінь «зчіпки» у поверхні шкіри краща у продуктів, що містять зворотні емульсії. Можливо, ви самі спостерігали такий ефект «недружніх» текстур між собою: скочування тонального засобу після інтенсивно зволожуючої бази або значне зниження стійкості тонального засобу. Очевидно, що стійкість макіяжу 24 години на добу потрібна не завжди, але розуміння різниці текстур допоможе усвідомити, чому улюблений тональний крем виявляється не таким же надійним, яким його рекламує виробник.
3. Не користуйтеся агресивними очисними засобами перед нанесенням макіяжу
Нещадне відлущування шкіри для ідеально рівного тону – головна помилка, яка зведе всі мейкап-зусилля на «ні», якими б професійними вони не були. Справа в тому, що пілінг перед макіяжем може привести до серйозного порушення гідро-ліпідної мантії, підвищеної чутливості шкіри і почервоніння. В результаті, шкіра буде змушена захищатися з підвищеною активністю, а це значить, що сальні залози будуть працювати активніше і виливатися в неприємний блиск в Т-зоні і не тільки.
Що ж робити в такій ситуації? Найкраще скористатися м’яким пілінгом – скаткою або масками для звуження пор, які забезпечать делікатний вплив на шкіру без ризику заробити лущення і почервоніння.