Поява різного роду висипань на шкірному покриві завжди сигналізує про якісь несприятливі процеси всередині організму. Дана недуга може бути викликана низкою причин. І часом, складно розібратися з істинною проблемою. Але, якщо знати про деякі провокуючі фактори, можна виключити зі своєї життєдіяльності більшість з них.
Завдяки численним обстеженням пацієнтів, які звернулися за допомогою до дерматологів, фахівці стверджують, що шкірні висипання на шийному відділі і нижче проявляються, в основному, через гормональний дисбаланс. І, якщо вчасно не вжити заходів, захворювання буде прогресувати і поширюватися по всьому тілу.
Як правило, перед початком менструації, сальні залози активізуються під впливом гормону тестостерону. З плином деякого часу, дія жіночих гормонів посилюється і гасить запальний процес. Відмінними заходами профілактики в даному випадку є правильне харчування, особиста гігієна, здоровий сон.
Головні фактори, що впливають на утворення різного роду прищів:
- Зміна гормонального фону, в такий цикл життя, як статеве дозрівання, вагітність, ПМС, менопауза, ожиріння, стрес;
- Проблеми з ендокринною системою, травної та видільної системи;
- Несправний синтез інсуліну і наявність цукрового діабету;
- Інфекційні захворювання;
- Схильність до прояву прищів на тлі спадковості;
- Посилене потовиділення провокує запалення потових і сальних залоз;
- Порушення обміну речовин, може бути викликано неправильним харчуванням;
- Негативний вплив мають комедогенні косметичні засоби по догляду за тілом.
Всі проблеми зароджуються в сально-волосяному фолікулі з появою запального процесу. На ранніх стадіях, ущільнення знаходиться в глибокому шкіряному шарі, і, на самопочуття людини ніяк не впливає. Але, з поступовим посиленням запалення, воно стає болючим і сильно збільшується в розмірі. Дане інфекційне вогнище зріє тривалий час, згодом залишається рубець, який дуже не естетично виглядає.
На появу підшкірних прищів впливають:
- Неякісне переварювання їжі і порушення процесу абсорбції поживних речовин в мікрофлору кишечника;
- Вживання солодкого, копчених, солоних продуктів, смаженого в надмірній кількості;
- Надмірне вироблення шкірного сала (себуму);
- Роздратування після гоління.
- Підшкірні ущільнення завжди червоного кольору. Через них шкіра робиться горбистою, але видавлювати їх ні в якому разі не можна. В іншому випадку відбудеться деформація сально-волосяного мішка, і вся інфекція пошириться на найближчі тканини.
Рекомендується не більше двох разів в тиждень користуватися дігтярним милом, яке має потужний протимікробний ефект.
Запорука успішного лікування прищів на шиї полягає в точному визначенні причини запалень, що супроводжується медичним обстеженням.