5 лікувальних рослин, які легко виростити в саду

Ці рослини дійсно багатофункціональні: вони декоративні, легко приживаються в саду і мають лікувальні властивості. Чагарники до того ж використовують для живоплоту

Бузина чорна

Чагарник здавна вирощувався в багатьох садах з метою приготування лікарських речовин. Препарати з плодів і листя бузини допомагають при грипі, проблемах сечовипускання. Вони виводять солі важких металів і підвищують опірність організму.

У природі бузина досягає 10 м і має форму розлогого дерева. У садах середніх широт це триметровий чагарник з густою кроною. У період цвітіння бузина обліплена великими білими суцвіттями, що виділяють чудовий аромат. Рослина цвіте близько місяця, а потім прикрашається чорними з фіолетовим відливом ягодами, які залишаються на кущах навіть після листопаду.

Бузина не дуже вибаглива: швидко виростає на занедбаних ділянках. Але краще все-таки підгодувати чагарник препаратами азоту. Розмножується рослина відводками і насінням.

Шипшина

Шипшина – вічнозелений чагарник висотою до 10 м. Зазвичай кущі доживають до 50 років. У пору цвітіння рослина видає чудовий аромат.

Квіти рожевого, а іноді білого або кремового кольору бувають гладкими або махровими, в залежності від сорту.

Плодоносити шипшина починає в дворічному віці, плоди у неї витягнуті, помаранчеві, червоні і пурпурні. Вони містять велику кількість мікроелементів і аскорбінової кислоти.

Культура посухостійка, але в перший рік саджанець потребує частого поливу. З другого року під шипшину вносять підгодівлю – перегній або компост.

Рослини розмножуються кореневими пагонами або насінням. Шипшина досить швидко розростається, тому її часто садять як живопліт.

Глід

Садові сорти глоду давно вирощують в парках і на дачних ділянках. Кущі і дерева витонченої форми використовуються для живоплоту.

Зацвітає рослина в травні білими або рожевими суцвіттями. Після рясного цвітіння глід утворює яскраві округлі плоди. Вони допомагають в лікуванні серця і судин, а також для профілактики різних захворювань. Крім того, з ягід готують киселі і варення, а також різні напої.

Глід найчастіше розмножується відводками і живцями. Саджанці досить стійкі до заморозків, а при дорослішанні потовщується кора і рослини стають малосприйнятливими до знижених температур. Поливати кущі не потрібно, а ось сонячне світло глід обожнює: в тіні його листя зазвичай не таке густе.

Ожина

Ця рослина здатна зупиняти кров, вона має протизапальну, потогінну дією. Ожина – чагарник більше 3 м у висоту, з шипами і гнучкими пагонами.

Цвіте багаторічна рослина білими або рожевими суцвіттями, а дозріває зазвичай в липні. Плід – велика блискуча ягода до 3 см завдовжки. Зрілі ягоди мають оригінальний смак, з них готують варення, джем, компоти і мармелад.

Догляд за кущами нескладний і полягає в нечастих поливах і підгодівлі. Пагони найкраще підв’язати до опори, інакше вони швидко утворюють непрохідні хащі.

Живокіст

У природі живокіст росте на вологих луках, уздовж струмків і річок. У нього товсті і розлогі пагони з опушенням і велике листя яйцевидної форми. Рослина зацвітає в травні, дзвонові квітки забарвлені в бузкові і фіолетові тони і зібрані в суцвіття.

Має протизапальну і знеболюючу дію. Живокіст легко загоює рани, проте потрібно бути обережним при застосуванні його препаратів всередину.

Багаторічник невибагливий до родючості грунту і стійкий до посухи. Поливають живокіст тільки в найспекотніші дні.

Поділись


Новини партнерів