Рання менопауза: 4 звички, які можуть підвищити ваш ризик

Більшість жінок проходять через менопаузу у віці 51-53 років. Але кожній сотій з нас доведеться зіткнутися з ранньою менопаузою і пережити її до 40 років. Вік менопаузи більшою мірою визначається генетикою, але є деякі чинники, які можуть перевести нас в групу ризику і спровокувати ранню менопаузу. Тому якщо ви хочете продовжити свій репродуктивний період на максимально тривалий термін, уникайте цих поганих звичок, пише Жіночий Світ.

Надмірна фізична активність

Гіподинамія – дуже небезпечна для нашого здоров’я. Регулярні фізичні вправи допомагають регулювати гормональний фон і підтримувати здоровий рівень жиру в організмі, але надмірно інтенсивні або тривалі навантаження можуть спровокувати ранню менопаузу. Існують дослідження, які підтверджують прямий зв’язок між надто інтенсивними заняттями спортом і підвищеним ризиком ранньої менопаузи. Вчені припускають, що це пов’язано з дуже низьким відсотком жиру в організмі, через що може наступити нерегулярна овуляція і гормональне виснаження. Якщо через спорт у вас припинялися місячні на місяць і більше, вам варто звернутися до лікаря і скорегувати тренування.

Куріння

Нікотин, ціанід, окис вуглецю – ці речовини, що містяться в сигаретах, здатні викликати прискорену втрату яйцеклітин, що в підсумку може спровокувати настання ранньої менопаузи. Тому краще, що ви можете зробити для профілактики раннього клімаксу – якомога швидше кинути палити.

Вживання алкоголю і кофеїну

Сам по собі алкоголь не впливає на час настання менопаузи, але якщо у вас є інші фактори ризику, то надмірне і регулярне вживання спиртного може спровокувати настання менопаузи навіть у молодому віці. Те ж саме відноситься і до кофеїну: лікарі рекомендують пити не більше однієї чашки кави в день, якщо ви входите в групу ризику ранньої менопаузи.

Зайва вага

Одна з причин недостатності яєчників, яка в підсумку здатна спровокувати ранню менопаузу – занадто високий вміст естрогену в жіночому організмі. А найбільш поширена причина надлишку естрогену – зайва вага, так як цей гормон накопичується в першу чергу в жировій тканині. Зрозуміло, мова не йде про п’ять або навіть десять зайвих кілограм – про серйозний надлишок можна говорити тільки в тому випадку, якщо вам діагностовано ожиріння. До того ж варто пам’ятати, що нестача жирової тканини так само небезпечна для репродуктивного здоров’я, як і надлишок – і не варто захоплюватися занадто сильно ні схудненням, ні нездоровим харчуванням.

 

Поділись


Новини партнерів