12 ознак раку у чоловіків, які вони часто ігнорують

Чоловіки часто звертаються до лікаря, коли рак вже активно розвивається в організмі. Тим часом, існують запобіжні ознаки, на які чоловікам слід звертати особливу увагу.

Німецькі фахівці назвали ознаки раку, які чоловіки схильні ігнорувати.

Відчуття тиску в яєчках. Цей симптом не завжди означає пухлину. Але лікарі радять сприймати всерйоз всі зміни в яєчках і звертатися за обстеженнями – аналізом крові і УЗД.

Зміни в еякуляті. Наприклад, сперма раптово стає коричневою. Це вказує на проблеми в передміхуровій залозі або придатках, в гіршому випадку, на рак. Сканування, аналіз крові і УЗД допомагають діагностувати точну причину.

Зміни в сечовипусканні. Позиви мочитися стають частішими, але струмінь сечі – не такий пружний і сильний як раніше. Ці ознаки також типові для захворювання простати і сечового міхура. Особливо насторожувати вони повинні курців.

Зміни в дефекації. Спочатку діарея, потім запор, поява слизу або крові в калових масах – кожен з цих симптомів може виникнути при колоректальному раку.

Відчуття тиску під пахвами і паху. Відчуття тиску під пахвами або в паху, а також на шиї може виходити від збільшених лімфатичних вузлів. Такий набряк лімфатичних вузлів часто викликається інфекціями, але також може вказувати на рак.

Відчуття клубка у грудях. Один відсоток всіх випадків раку молочної залози зачіпає чоловіків. Якщо в грудях з’являється клубок або груди стискаються, чоловіки повинні обов’язково звернутися за обстеженням за допомогою ультразвуку і рентгену.

Втрата ваги. Схуднення без спеціального зниження калорій, фізичних вправ або стресу – це серйозний привід для зустрічі з лікарем. Багато видів раку забирають у організму масу енергії, що проявляється і у втраті ваги.

Зміни в слизових порожнини рота. Плями, що з’являються на губах або в роті, скажімо, на язику, повинні бути оглянуті лікарем. В першу чергу це стосується курців. У більшості випадків огляду у стоматолога буває досить, щоб вирішити, чи є ці зміни нешкідливими.

Зміни зі шкірою. По суті, будь-яка зміна шкіри може бути раковою. Змінюються родимі плями, невеликі рани, які не загоюються, луската шкіра – рак шкіри не завжди проявляється у вигляді чорних плям, схожих на збільшені родимки, він може виглядати вельми непомітно.

Кашель. Якщо кашель триває більше чотирьох тижнів або виникає задишка, він може вказувати на рак легенів, особливо у курців. Рентгенологічне обстеження прояснює це.

Голос. Потреба постійно прочищати горло, голос, який став хрипким або просто змінився, можуть бути ознакою проблеми з горлом. Знову ж, курці особливо уразливі.

Печія. Не завжди до її появи веде надлишок кави, алкоголю або стрес. Якщо симптоми печії припиняються на час дії ліків, а потім виникають знову, потрібно обов’язково перевіритися у лікаря.

Джерело

Поділись


Новини партнерів