Дієти з високим вмістом жиру негативно впливають на мозок

Вчені, що представляють Єльський університет (США), розповіли: дієти, що відрізняються високим вмістом жиру, негативно впливають на мозок. Нездорова їжа може призвести до неврологічних змін в органі.

В ході дослідження експерти виявили, через три дні після харчування жирними продуктами в гіпоталамусі з’являється запальний процес. Він виникає ще до прояву перших ознак ожиріння. Вчені були заінтриговані швидкими змінами, що відбуваються до зміни індексу маси тіла і спробували зрозуміти механізм розвитку запалення.

Вчені провели досліди на тваринах, які перебувають на дієті з високим вмістом жиру, з метою спостереження за гіпоталамічним запаленням. Зміни торкнулися мікроглікальних клітин, що виконують захисні функції в нервовій системі, що регулює процес запалення. Мікроглії, які є імунними клітинами мозку, активізувалися через зміни мітохондрій, відповідальних за отримання енергії з споживаної їжі. У тварин, які перебувають на дієті з жирними продуктами, мітохондрії виявилися набагато меншими.

Розмір органел змінився через білок Uncoupling Protein 2 (UCP2), що регулює використання енергії та впливає на гомеостаз глюкози і контроль енергії гіпоталамусом. Нейрони мозку були вражені активізацією мікроглії, а запальний сигнал під час дієти з високим вмістом жиру був для випробовуваних стимулом до більшого прийому нездорової їжі, що викликало ожиріння. Вчені видалили білок UCP2, після чого піддослідні менше вживали жирну їжу і стали стійкішими до набору зайвих кілограмів.

Нова наукова робота демонструє, який вплив має дієта з високим вмістом жиру на головний мозок і організм в цілому. За словами вчених, є специфічні механізми, що активізуються в моменти, коли людина постійно споживає їжу, багату вуглеводами і жирами.

Джерело

Поділись


Новини партнерів