Як алкоголь впливає на сон: відповідь фахівців

Той, хто вживає алкоголь «з нагоди», знає, що пиво, вино або міцні спиртні напої часто викликають сонливість. Більш того, ряд соціологічних опитувань показує, що близько 20% людей час від часу «пропускають чарочку» в якості снодійного. Алкоголь, дійсно, допомагає швидше заснути – але як щодо якості подібного відпочинку? Що відбувається за закритими очима, коли ви лягаєте спати після келиха вина.

Збій циклів сну

Вживання алкоголю перед сном пов’язане з більш повільними хвилями сну, так званою, дельта-активністю. Це вид глибокого сну, який дозволяє формувати пам’ять і вчитися. Все б нічого, але в той самий час, під алкоголем не відключається і альфа-активність головного мозку, яка перешкоджає спокійному відпочинку. Іншими словами – ваша голова не відпочиває.

Порушення циркадного ритму

Хоча ви можете швидко заснути після вживання алкоголю, існує велика ймовірність – прокинутися посеред ночі. Одне з пояснень – алкоголь викликає швидке накопичення хімічного елемента аденозину в головному мозку, який спочатку викликає сонливість, але при цьому його чари розсіюються ще до того, як ви дійсно встигнете відпочити.

Може посилити проблеми з диханням

Алкоголь розслабляє все тіло, включаючи м’язи горла. І це робить вас схильними до хропіння і апное.

Джерело

Поділись


Новини партнерів