Вчені попередили про помилку, яка робить воду небезпечною для здоров’я

Вчені вказали на поширену помилку, яка перетворює звичайну воду в небезпечну для організму або ж просто в марну.

Загальновідомо, що кип’ятіння підвищує безпеку води в плані можливого ризику підхопити інфекцію через присутні в ній мікроорганізми. Однак кип’ятіння змінює склад води, і для приготування того ж чаю фахівці радять не кип’ятити воду повторно.

З води при кип’ятінні випаровуються речовини, в тому числі кисень. З цієї причини не можна повторно кип’ятити воду для чаю – перевагу слід віддати свіжій воді, в якій багато мінеральних компонентів і кисню, а, значить, більше шансів, що якась їх частина збережеться після кипіння. У воді, яка кип’ятилися повторно, не залишається «нічого живого».

Думки про те, що воду не можна кип’ятити повторно, дотримується і американський фізіолог Бренда Дейві з Політехнічного університету Вірджинії. За її словами кип’ятити воду необхідно, оскільки цей процес знищує хвороботворні бактерії. Повторне кип’ятіння води, вважає вчена, не шкідливе, тільки якщо спочатку вона була чистою. Але, як правило, вода, якою користуються мільйони людей на планеті, так чи інакше містить якісь домішки.

«Повторне кип’ятіння змінює структуру води – в силу активного випаровування рідини в її залишках підвищується концентрація солей, мінеральних та інших речовин, що само по собі може завдати шкоди здоров’ю», – поділилася думкою Бренда Дейві.

На користь такої теорії говорять і дані, отримані вченими Гарвардського університету, які проаналізували результати 27 досліджень.

У підсумку фахівці резюмували, що повторне кип’ятіння води сприяє збільшенню концентрації фториду, миш’яку, нітратів, які містяться в ній. Крім того, водопровідна вода, що вживається людьми, містить в собі хлор.

Ряд наукових фахівців висловлюються про те, що при тривалому кип’ятінні хлор може вступає в реакцію з компонентами інших речовин у воді і утворювати небезпечні для організму сполуки.

Джерело

Поділись


Новини партнерів