Лікарі назвали солодощі, які дуже корисні для здоров’я печінки

Все солодке зазвичай вважається шкідливим, але японські вчені з Токійського університету встановили: є солодкий продукт, здатний покращувати стан печінки. Таким продуктом вони вважають кленовий сироп.

Дослідники провели експеримент зі щурами. У раціоні тварин частина звичних вуглеводів була замінена кленовим сиропом. Для порівняння з ними тримали контрольну групу, в якій гризуни також вживали солодкий сироп, який не містив у своєму складі речовин, властивих для кленового.

В результаті виявилося, що тварини, які вживали стовідсотковий кленовий сироп, проявили до фіналу випробувань симптоми, які демонстрували істотне поліпшення в роботі печінки в порівнянні з контрольною групою. Незважаючи на те, що учасниками дослідів були тварини, вживати кленовий сироп потрібно і людям.

Зокрема, цей продукт може виявитися корисним для людей середнього віку, що мають зайву вагу – саме їм притаманні неполадки з печінкою. З такими характеристиками пов’язані підвищена концентрація в крові ліпідів, діабет або втрата нормальної чутливість до інсуліну, – все це негативно відбивається на стані печінки.

Джерело

Поділись


Новини партнерів