Організм людини починає старіти з ніг і ось чому

Це ще стародавні китайці виявили, і в їх тактиці описані деякі прийоми, які сприяють зміцненню ніг, а, значить, затримують старіння організму.

Треба обов’язково ходити босоніж! Звичайно, можливості робити це на вулиці практично немає – ходіть в будинку. Якщо у вас холодна підлога, все одно зніміть тапочки хоча б на 10 хвилин. А якщо у вас вистачить наполегливості робити це три рази в день, вас можна привітати – поживете ще багато років, адже до старості вам далеко!

Обов’язково треба ходити на носочках, на п’ятах, а також на внутрішній і зовнішній частинах стопи. Це зміцнює м’язи, кістки ніг, покращує їх кровообіг, а значить, покращує роботу внутрішніх органів. І це зовсім нескладно, тільки лінь вам в цьому зможе перешкодити.

Починайте просто зараз бити свої стопи ніг і від сьогодні – робіть це щодня. Постукувати потрібно легенько відразу за пальцями ніг. Для цього можна використовувати гумовий або дерев’яний молоточок, качалку, навіть порожня пляшка підійде. І через деякий час ви відчуєте, як по тілу повільно розливається приємне тепло, а головне – виникає почуття спокою. Цей прийом вважається одним з кращих для поліпшення кровообігу і ніг, і всього організму.

Тим, у кого проблеми з очима, добре було б більш інтенсивно постукувати дерев’яною палицею по подушечкам другого і третього пальця 5 хвилин кожен день, там розташовані зони, які рефлекторно пов’язані з очима.

Треба постійно потирати, тобто, масажувати особливу точку в зводі стопи – юн-цюан’. Якщо робити це регулярно – у вас буде хороший кровообіг, і розслабляться м’язи ніг.

Знаходиться точка відразу за пальцями в середині зводу стопи. Виконувати цей масаж можна сухим способом, тобто просто натискати на точку 20 разів без перерви (спочатку на одній нозі, потім на іншій) без особливої ​​сили. Робити такий масаж бажано вранці і ввечері.

А можна робити вологим способом: налити в тазик (ванну) воду, температурою в 38 градусів, поставити ноги і чекати, коли вони почервоніють, і після цього великими пальцями одночасно натискайте, масажуйте точку юн-цюан’ 80 разів без перерви. Добре, якщо після цього ви будете руками розтирати стопи протягом 3-5 хвилин.

А якщо у вас вже вранці починають нити стопи, і перші кроки з ліжка – надзвичайно важка справа – то, швидше за все, артроз уже живе в ваших ніжках. І треба, звичайно, проконсультуватися з ревматологом і ортопедом і щось з цим робити! Наприклад, хоча б перераховані вище прийоми дуже пригодяться, ще можна спробувати, як радять наші лікарі, розтирати ступні ніг якимось протиартрозним гелем (ортофен, ібупрофен, диклофенак).

А можна спробувати робити компреси з медичної жовчі, яка продається в аптеці. Треба намочити тканину жовчю, обгорнути ноги, зверху обмотати поліетиленом, потім вовняним шарфиком або одягнути шерстяні шкарпетки і залишити компрес на всю ніч. Тільки робити це треба акуратно, так як жовч залишає сліди. Вранці зніміть, і робіть такі компреси через день.

І, звичайно, треба рухатися, ходити, ніженьки свої любити і не давати їм лінуватися. У русі – життя! Саме ця заповідь прийшла до нас ще з найдавніших часів.

Корисними для наших ніг є контрастні обливання: то гарячою, то холодною водою. Це і тонус підвищує і кровообіг поліпшує, та й старість відсуває.

Джерело

Поділись

Свіжі записи:


Новини партнерів