Ці продукти затримують воду в вашому організмі

Затримка рідини в організмі – серйозна проблема, в результаті якої організм людини працює з дуже великим навантаженням. Причини, які призводять до виникнення затримки води: генетичні патології, соматичні захворювання, порушення водного режиму, нераціональне харчування з великим вмістом солі.

Однією з важливих складових, які забезпечують достатній обсяг рідини в організмі, є дотримання балансу витрачання води, її надходження (правильний питний режим). За добу людині потрібно 30-50 мл рідини на кожен кілограм маси тіла. Кількість рідини може трохи змінюватися в залежності від температури навколишнього середовища, пори року, стану здоров’я. Чим більше води виділяється з потом, тим більше потрібно її випивати, щоб підтримувати баланс в організмі. Водний баланс залежить не тільки від випитої води, але і від її виведення, яке здійснюється системою виділення, потовими залозами. Цей баланс може порушуватися при вживанні продуктів, які здатні провокувати затримку виведення рідини з тканин організму, що призводить до появи набряків і функціонального порушення роботи органів.

Затримують виведення води з клітин тіла продукти з високим вмістом солі, креатин, кава, деякі препарати, молоко, сир, токсичні речовини, алкоголь. Затримує воду в організмі хлорид натрію, який є постачальником іонів, потрібних для нормальної життєдіяльності. Нестача солі є шкідливою для організму, але також небезпечним є її надлишок. Багато продуктів харчування містять сіль, навіть якщо вони не здаються солоними на смак (% від добової потреби). Борошняні вироби і зернові (2-14%): пластівці кукурудзяні; житній хліб; пшеничний; пластівці вівсяні. М’ясо і риба (2,5-2,7%): риба; телятина; свинина; яловичина. Молочні продукти (1-6%): сир (26-27%); молоко коров’яче; сир. Овочі (1-9%): буряк; картопля; капуста червонокачанна; горошок зелений; помідори. Зелень (1-3%): селера; шпинат. Печериці, гриби (2,5-15%). Яйця (3-4%). Горіхи (0,6%). Фрукти, ягоди (0,6%): банани; апельсини, мигдаль; фініки. Соління, мариновані, консервовані овочі, фрукти (1400-2400).

Дуже багато солі: в продуктах, що містять барвники, консерванти: сосисках, крекерах, ковбасах, копченині, чіпсах, майонезі, фаст-фудах; в солодких чаях і каві (надлишок інсуліну затримує воду); в алкогольних напоях.

Одним з найсмачніших і вітамінних продуктів є квашена капуста. Але при деяких захворюваннях капусту вживати не можна. Протипоказана вона при підвищеному тиску та захворюванні нирок. Квашена капуста може викликати набряки або гіпертонічний криз, причина – велика кількість солі, майже 800 мг. на сто грам.

Вплив кави на водний баланс. Фізіологічна дія кави залежить від багатьох факторів. Якщо випити більше 3 чашок кави, то сечогінний ефект забезпечений; якщо менше – кава утримує воду в організмі. Так само діють і солодкі напої – при надлишку в каві цукру посилюються сечогінні властивості напою. Причини, за якими вагітним жінкам не рекомендується пити каву – вона викликає появу набряків, підвищення артеріального тиску.

Дослідження, що проводяться вченими та медиками, показали, чому молоко, морозиво, сир, йогурти, викликають затримку рідини в організмі. Причини: при їх вживанні різко підвищується виділення інсуліну в організмі, інсулін підвищує вироблення гормону надниркових залоз (альдостерону), який і затримує виведення солей натрію. Корисно вживати молочні продукти відразу після фізичних тренувань, щоб швидше відновити працездатність.

Джерело

Поділись


Магазин