Випадання волосся: 10 причин, які роблять це серйозною проблемою

випадання волосся

Перманентне випадання волосся є частиною природного циклу організму, але проблема з втратою волосся до нього не відноситься. Про неї, перш за все, свідчить надмірна кількість волосся, що випадає. У причинах такого випадання розбирався Жіночий Світ.

Випадання волосся є нормальним явищем як для чоловіків, так і для жінок. В середньому людина втрачає від 50 до 100 волосин в день. Якщо ця кількість явно або у багато разів перевищена, то потрібно звертатися до терапевта або дерматолога. Надмірна втрата волосся може бути викликана стресом або іншою, більш серйозною проблемою зі здоров’ям.

Андрогенна алопеція (облисіння). Як чоловіче, так і жіноче облисіння є генетичним процесом (ген, що включає витончення і порідіння шевелюри, може бути успадкований від кожного з батьків). Чоловіки мають тенденцію втрачати волосся від скронь і верхівки голови. У жінок волосся зазвичай стає тоншим по всій голові.

Андрогенна алопеція частіше зустрічається з віком, але може початися в будь-який момент після статевого дозрівання. У багатьох жінок, які страждають андрогенною алопецією, вона розвивається після менопаузи. Це означає, що на даний стан впливають гормони.

Вагітність. Деякі жінки можуть зіткнутися з надмірним випаданням волосся одразу після пологів, що пов’язано зі зменшенням рівня естрогену в їх організмі. Даний тип випадання волосся є тимчасовим порушенням, яке зазвичай проходить протягом року або раніше.

Виділення телогену – це стан, який призводить до випадання більшої кількості волосся, іноді відразу пучками. Щоб лікувати таке випадання волосся, необхідно коригувати причину, яка викликала це виділення.

Причинами телогенного витоку можуть стати важкий стрес, хірургічне втручання, пологи, різка втрата ваги, проблеми з щитовидною залозою, деякі лікарські препарати.

Анаген еффлувіум (Anagen effluvium). Даний стан характеризується дифузним випаданням волосся з волосяних фолікул. При цьому волосся може випадати не тільки з голови, але також і з інших частин тіла, в тому числі брів і вій.

Причинами, що провокують цей стан, можуть бути хіміотерапія і радіаційне випромінювання, грибкова інфекція, аутоімунне захворювання.

Вогнищева алопеція. Вона є аутоімунним захворюванням, яке викликає раптове випадання волосся, що відбувається в зв’язку з тим, що імунна система починає атакувати волосяні фолікули, поряд з іншими здоровими частинами тіла.

У разі алопеції волосся на голові, а також на бровах і вії можуть облітати не рівномірно, а тільки на невеликих ділянках.

Тракційна алопеція. Про неї фахівці говорять, коли волосся випадає через те, що стягується в тугі зачіски, і це призводить до його пошкоджень і розриву.

Ліки. Деякі ліки можуть викликати випадання волосся у вигляді побічного ефекту. Приклади таких ліків включають в себе:

  • засоби, що розріджують кров (варфарин),
  • знижують рівень холестерину (лопід),
  • призначені для лікування прищів (Аккутан),
  • антидепресанти,
  • бета-блокатори.

Брак поживних речовин. Їх дефіцит може виникати в зв’язку з мізерним харчуванням або строгою дієтою, а також через раціон, в якому преважають солодощі та вироби фастфуду, збіднені вітамінами продукти. Дуже часто проблемне випадіння волосся пов’язане з дефіцитом заліза і анемією.

Протизаплідні таблетки. Препарати з високим андрогенним індексом значно підвищують ризик випадання волосся. Втрата волосся може спостерігатися як при використанні протизаплідних таблеток, так і через кілька тижнів або місяців після припинення прийому цих засобів.

Стригучий лишай. Стригучий лишай є грибковою інфекцією, яка може викликати випадання волосся разом з утворенням тимчасових лисин на голові.

Симптоми інфекції можуть проявлятися як:

  • невеликі плями, які поступово збільшуються, утворюючи лускаті, лисі ділянки шкіри;
  • дуже ламке волосся,
  • свербіж, червоні плями шкіри в уражених ділянках,
  • пухирі на шкірі голови.

Якщо стригучий лишай не загоюється сам по собі, то лікар може призначити протигрибкові ліки, антибіотик.

Поділись

Свіжі записи:


Новини партнерів