Блефаропластика нижніх повік – огляд процедури

Блефаропластика нижніх повік

Виразність очей у старшому віці зменшується через обвислі повіки, зморшки і ослабленя шкірних складок. Все це чітко і явно вказує на ознаки старіння, доставляючи дискомфорт своїм власницям.

Що дає операція?

Усунути косметичні дефекти повік, змінити контур або розріз очей допоможе блефаропластика – знаменита галузь в пластичній хірургії. Перш, ніж погодитися на операцію, необхідно ретельно вивчити метод її проведення, прочитати про протипоказання, порівняти відгуки та думки з приводу неї.

Пластична корекція необхідна при насуванні верхніх повік (вікове або вроджене), постійній присутності мішків, при опущенні внутрішніх куточків очей. За запитом пацієнта з допомогою пластики можна змінити розріз очей (навіть східний замінити на європейський). Крім того, пластична корекція дозволяє прибрати випинання жирового прошарку на повіках. Існує навіть безопераційний вид блефаропластики.

Обстеження та протипоказання

Блефаропластика являє собою маніпуляції в області знаходження очної клітковини, через це вимагає обов’язкового дозволу окуліста. Буває, що пацієнтові були виписані окуляри або лінзи — тоді потрібно показати їх лікарю. Клінічне обстеження дозволить визначити патології, з якими проведення блефаропластики протипоказано. Неможливо робити таку операцію за наявності:

внутрішньоочної, артеріальної гіпертензії;
наявність глаукоми або відшарування;
наявності патології функцій щитовидки;
синдром сухих очей;
присутніх серцевих і судинних захворюваннях;
діагноз діабет;
у тому числі злоякісних пухлинах;
при зниженому або підвищеному згортанні крові;
у разі тяжких патологій внутрішніх органів.

Пластичну операцію проводять за допомогою загального наркозу від півтора до трьох годин.

Блефаропластика на верхній повіці

Розріз верхньої повіки виконують у місці, де знаходяться природні складочки шкіри, щоб шов після операції не був помітний. Хірург ліквідує грижу, поправляє м’яз повіки і іноді слізну залозу (якщо це необхідно).

По завершенню операції він видаляє зайву шкіру, поправляє частину повіки, що залишилася, накладає шви на розріз.

Блефаропластика на нижній повіці

Дрібні зморшки найчастіше знаходяться під віями, по одній лінії нижньої повіки, це видно на фото. Якщо зробити розрізи і розподілити шари шкіри між жировою клітковиною і м’язами, хірург може видалити зайвий жир з нижньої повіки. Якщо потрібно він вирізає розтягнуту шкіру з м’язами. Потім накладає шви.

Пацієнтам молодшим, які не мають надлишки шкіри, зазвичай виконується трансконъюктивальна пластична операція. Що таке трансконъюктивальная операція? Крізь конъюктиву, на внутрішній стороні повіки виконують прокол або маленький розріз для вилучення жиру. Трансконъюктивальна блефаропластика не має рубців, зменшує післяопераційне відновлення, не призводить до порушень міміки і не змінює розріз очей.

Лазерна блефаропластика

Традиційний метод блефаропластики передбачає наявність скальпеля. Лазерна блефаропластика виконується за допомогою модернізованих лазерних технологій. Лазерна або традиційна — зможе вирішити лікар під час огляду. Добре, коли в медустанові представлені обидва види послуг. Лазерна процедура відрізняється ефективністю і малотравматичністю. Лазерна операція має менший термін відновлення. Лазерна техніка не залишає глибоких розрізів, шкіра залишається пружною. Лазерна процедура проводиться з філігранною точністю. Лазерна пластика проходить майже безкровно, знижується ймовірність виникнення синців та набряків. Лазерна пластика має сенс, якщо пацієнт зацікавлений у меншому реабілітаційному терміні.

Результати пластики

Відгуки та оцінки результатів після проведеної операції можливі не раніше, ніж через два місяці, їх можна оцінити на фото в клініках або в інтернеті. Саме за такий період тканини повернуть колишню гнучкість, синці зійдуть, пройде набряклість, шрами заживуть.

Плюси блефаропластики. Її косметичного ефекту вистачить від семи до дванадцяти років, буває навіть більше. Так виходить через вирішення багатьох проблем старіння — корекція м’язів, видалення гриж, ліквідація надлишкової шкіри, усунення надлишкового жиру. Природно, операційний метод найдорожчий. Але відгуки говорять про те, що будь-які безопераційні методи видно максимум чотири роки і потребують постійної корекції з допомогою допоміжних процедур.

Мінуси блефаропластики. Існують певні операційні ризики, присутні болі, необхідна тривала реабілітація, це дорого. Будь-яку косметичну процедуру можна виправити і повернути все назад, наслідки ж після операції незворотні.

Можливі ускладнення

Відгуки про невдалу блефаропластику підтверджують, що часом некомпетентність пластичного хірурга може зробити обличчя ще гірше. Також трапляються порушення в техніці проведення процедури в зв’язку з ускладненнями на операції. Фахівці даної сфери на цей рахунок дають відгуки, що більшість ускладнень пов’язані з недотриманням післяопераційної реабілітації.

Отже, наводимо список негативних наслідків після блефаропластики:

Крововилив. Він може з’явитися в перші післяопераційні доби або пізніше. Щоб зменшити кровотечу, лікарі радять уникати прийому деяких ліків безпосередньо перед процедурою.

Гематоми. Це звичайне післяопераційне ускладнення – про них згадують мало не усі відгуки.
Небезпеку представляє кровотеча всередині: з’являються відчуття розтягнення ока, посилюється патьок крові.
В крайньому випадку можуть виникнути ущільнення або вузлові з’єднання.

Ектропіон – тобто виворіт очної нижньої повіки. Буває рідко. Часом його викликає обрізання зайвої частини шкіри, щоб виправити це необхідна повторна процедура. Відгуки про погіршення в результаті блефаропластики повік підсилюють сказане хірургами. Дійсно, для профілактики вивертання століття необхідна післяопераційна гімнастика і лікувальний масаж. Такі процедури додають тонус шкіри і тонус м’язів.

Пересихання очей. Таке погіршення може викликати трансконьюктивальна блефаропластика або зачіпання слізної залози. Лікування є застосування очних крапель.

Роздвоєння в очах. Таке трапляється, якщо при операції пошкодити косий м’яз ока під час маніпуляцій з внутрішнім шаром. У кращому випадку зір відновиться через два тижні.

Келоїдні рубці. Це буває рідко і викликано особистими особливостями організму. Вони видаляються апаратним або медикаментозним методом, часом – з допомогою операції.

Погіршення і наслідки після проведеної блефаропластики трапляються рідко. Зазвичай результати і відгуки позитивні — це підтверджує безліч фото, листи відгуки клієнтів. Ризикувати і переживати за побічні ефекти доводиться менше, якщо довіритися досвідченому пластичному хірургу. Деколи грамотний підхід спеціаліста та відповідальне ставлення клієнта — запорука успіху від процедури.

Реабілітаційний період

Відгуки пацієнтів говорять про те, що після перенесення блефаропластики повік потрібна реабілітація хоча б місяць. Як правильно себе вести і що робити розповідають хірурги після операції. Але щоб читач міг усвідомлено розуміти, на що він йде, розглядаючи варіант операції, наведемо основні принципи післяопераційної реабілітації.

Основні моменти:

Відразу ж після процедури у пацієнта з’являються відчуття болю, тяжкості в повіках, ріжуть очі. На цей період на очі накладаються спеціальні стерильні пов’язки. Їх треба часто міняти.

Допоможуть зняти набряки міхури з льодом. Повністю синюшність і набряки сходять через три тижні.

Перші три дні очі закапують спеціальними краплями.

Через тиждень після блефаропластики знімуть шви. Бувають, що накладають нитки, що самі розсмоктуються — тоді їх знімати немає необхідності. Рубців після процедури майже не видно, причому, вони сховані між складок повіки.

На перші два тижні не можна одягати контактні лінзи, наносити макіяж.

Не можна два тижні дивитися телевізор, комп’ютер, смартфон, курити і пити спиртні напої — це навантажує зір, потім рани заживають ще довше.

Цілий місяць необхідно обмежити фізичні навантаження, не можна купатися в гарячій ванні або душі, щоб не піднімати тиск, який може спровокувати крововиливи і синці.

Вартість

Давайте відразу домовимося, що тут не варто гнатися за найнижчою ціною. Послуги хорошого спеціаліста та якісного медичного обслуговування не можуть коштувати дешево. Мінімальна ціна блефаропластики — 5 000 гривень, без урахування появи ускладнень і інших медичних маніпуляцій. Найчастіше ціна значно змінюється в залежності від складності випадку: у одного фахівця вона може варіюватися від 7000 до 20 000. Ціна кругової блефаропластики становить 13 000 – 35 000. Це залежить від складності процедури і запитів клієнта.

Поділись


Новини партнерів