Квітка молодило є вічнозеленою багаторічною рослиною, яку можна садити як у відкритий ґрунт, так і вирощувати в домашніх умовах. Це декоративна рослина, що прикрашає своїм виглядом «альпійські» гірки і створює неймовірні композиції. Молодило отримало назву «кам’яна троянда» через щільне листя, що утворює круглий бутон, схожий на троянду. Купити рослину можна за посиланням https://nflora.com.ua/sukulenty/molodila/

Молодило: посадка і догляд у відкритому ґрунті

Посадити рослину у відкритий ґрунт дуже просто. Необхідно вибрати відкрите сонячне місце і ґрунт, який пропускає вологу (наприклад, піщаний). Садити рослину у відкритий ґрунт можна вже в кінці лютого. Відстань між рослинами повинна бути не менше 15 см.

За своїми звичками рослина схожа на кактусові. У разі посадки в глинистий ґрунт, вона буде погано рости, так як застояна вода – її перший ворог. В даному випадку ґрунт можна розбавити піском і розпушити.

Кам’яна троянда довго цвіте (майже все літо). Зацвітають зазвичай «дорослі» особини рослини. Квіти бувають з різним забарвленням і формою.

Посадка і догляд за молодилом

  • Рослина любить добре освітлені місця. При нестачі світла вона втрачає свій зовнішній вигляд, і листя стає бляклим.
  • Квітку можна зрідка обприскувати вранці або ввечері, коли сонячні промені не шкодять листю і не залишають опіків.
  • Влітку у відкритому ґрунті рослина прекрасно себе почуває. Взимку прикривати її немає необхідності, оскільки квітка дуже морозостійка. При бажанні її можна накрити ялиновими гілками.
  • Рослина не любить застояну воду, тому ґрунт потрібно поливати зрідка. Сухість і спека не така страшна для неї, як вологий ґрунт, в якому починає загнивати коріння.
  • Молодило не любить частої підгодівлі у відкритий ґрунт. Рослина при нормальних умовах розвивається досить добре. Зрідка можна вносити добрива для кактусів і сукулентів.
  • Рослина вимагає очищення від бур’янів.

У відкритому ґрунті рослина зазвичай висаджується в декоративних цілях у вигляді «альпійських» гірок, а в домашніх умовах з нею створюють композиції.