Пожвавити земельну ділянку можна за допомогою квіткової клумби. Це відноситься не тільки до заміських будинків і дач. Шикарну клумбу можна зробити біля багатоповерхового будинку або в шкільному дворі. Ось тільки доглядати за нею потрібно регулярно.
Вибирати квіти для майбутньої клумби – дуже захоплююче заняття, оскільки цей ринок вражає своїм різноманіттям. Усе необхідне вам для того, щоб облаштувати клумбу ви можете придбати на сайті dobrodar.com.ua. А в цій статті ви знайдете цінні поради, які допоможуть вам зробити свою клумбу найкрасивішою у місті.
Які квіти підходять для клумби
Квіткова клумба є прикрасою будь-якого двору або ділянки. Незалежно від її розміру, ретельний догляд за нею потрібен обов’язково. А починати потрібно з вибору місця для квітника, підготовки грунту та його удобрення.
У магазинах, де продають декоративні рослини, можна вибрати квіти для клумби. Ви зустрінете багато красивих, яскравих і невибагливих рослин, які своїм цвітінням зможуть подарувати вам багато позитивних емоцій. Квіти для клумби діляться на два види:
- однорічні;
- багаторічні.
Як облаштувати клумбу
Особливих правил з облаштування квіткової клумби немає. Вона може бути:
- круглою;
- овальною;
- прямокутною;
- трикутною;
- восьмикутною і т. д.
Оскільки клумба створюється не на один рік, то потрібно дуже уважно поставитися до планування і вибору її компонентів. Її можна засадити будь-якими квітами, які вам подобаються. Головне – правильно складати композиції з низькорослих і високорослих рослин, компонувати їх по відтінкам або створювати міні-клумби безперервного цвітіння. Крім того що потрібно враховувати особистісні характеристики кожної окремої рослини, потрібно і працювати з любов’ю. Тоді квітник, який ви створили своїми руками, буде радувати і піднімати настрій довгий час.
Основні вимоги до квітника:
- Він повинен гармонійно вписуватися в загальний дизайн вашого подвір’я або будинку.
- Щоб за ним постійно доглядати, до нього повинен бути доступ.
- Саджаючи рослини на клумбі, потрібно залишати певну відстань для їх росту.
- Потрыбно подбати про те, щоб рослини не закривали одна одну.
- Якщо ви віддали перевагу низькорослим рослинам – подбайте про те, щоб висадити їх групами.
- Чим більше екземплярів рослин ви маєте для посадки, тим меншою повинна бути їхня група.
- В одному квітнику повинні бути зібрані рослини зі схожими вимогами до умов їхнього росту.
- Красиві квіти для клумби повинні гармоніювати між собою.
Вибір рослин
Вибирати їх для майбутнього квітника складно, але дуже цікаво. Для початку потрібно визначитися з їх сортами і видами. Зустрічаються такі види квітів:
- Тіньолюбні. Судячи з назви, до цього виду відносяться рослини, які прекрасно живуть в тіні. Якщо оформляти клумбу за школою, де сонячного світла буде небагато, то рослини цього виду будуть там добре себе почувати. Крім цього, клумба, на якій посаджені такі квіти, буде відмінною прикрасою газону за будинком. До тіньолюбних відносяться живокіст, папороть, барвінок.
- Тіньовитривалі. Цей вид цілком нормально розвивається в тіні. До них відносяться: маргаритки, настурція, конвалія і аконіт.
- Світлолюбні. Такі рослини люблять світло і прекрасно ростуть і розвиваються на добре освітлених ділянках. До них відносяться жоржини, гладіолуси, петунії, декоративний льон, незабудки, братки.
- Вологолюбні. Для цього виду дуже важливий грунт з високим рівнем вологості. Висаджувати їх бажано в півтіні, щоб не довелося щодня поливати землю, яка висихає під палючим сонцем. Представниками цього виду є півонії, купальниці і рудбекії.
- Стійкі до посухи. Такий вид невибагливий до поливу. Якщо часу на полив клумб у квітникаря немає, то такі квіти зможуть її прикрасити. Найпоширенішими екземплярами вважаються флокси, вербена, очиток і чебрець.
З огляду на викладене, потрібно взяти папір і олівець і спробувати замалювати схему свого квітника. У ній потрібно записувати назву і всю корисну інформацію про нього. Оскільки вибір рослин для квітника величезний, робота на вас чекає доволі копітка.