Як навчитися відпускати: поради психолога

Не відпустивши колишні відносини, не знайдеш нові, не пробачивши зраду, не знайдеш того єдиного, який так потрібен, не позбувшись старої образи, не віднайдеш гармонію з рідними. Психолог Влада Березянська поділилася порадами про те, як відпустити минуле.

Не завжди відпустити виходить легко і просто. Давай поговоримо про те, як навчитися відпускати і змінювати своє життя на краще.

Відправ ситуацію “в небо”

Це дуже легка практика. Для неї тобі знадобитися аркуш паперу, ручка і час. Сядь зручніше, збери думки і випиши на аркуш паперу всі думки про те, що тебе обтяжує. Ти можеш списати весь аркуш паперу або написати буквально одну фразу: “Я так злюся на директора за те, він постійно завалює мене величезною кількістю роботи”. Після того, як послання буде готовим зроби з аркуша паперу літачок і спрямуй його в небо. Якщо не хочеш робити літачок, можна просто цей аркуш паперу спалити.

Душевна розмова

Коли відпустити дуже важко, можна поговорити з тим, кого важко відпустити. Наприклад, якщо важко відпустити колишнього коханого, то постав в кімнаті два стільці і уяви, що на іншому стільці сидить колишній. Розкажи йому про свої почуття, про те, як тобі важко і що значили для тебе ці стосунки і чому їх важко забути.

В кінці, обов’язково попроси у колишнього прощення, навіть якщо здається, що ти абсолютно не винна. Згадай, що було не так з твого боку. Навіть якщо по завершенню відносин, ти вважаєш себе жертвою і тією стороною, яка постраждала, згадавши минуле, ти в будь-якому випадку знайдеш щось, за що можна попросити вибачення.

Після того, як попросиш пробачення, щиро побажай колишньому коханому величезного щастя і прекрасного життя.

Аналіз ситуації

Візьми аркуш паперу і відповідай на питання: що зміниться в твоєму житті, коли ти відпустиш ситуацію/людину і що стане краще, а що гірше.

Навіть, якщо на питання “що гірше” у тебе цілий список відповідей – не впадай у відчай. Поруч, з кожним таким пунктом напиши, як можеш виправити цю ситуацію, яку можна знайти альтернативу. Не буває безвихідних ситуацій, не буває незамінних людей. Тому, не тримайся за практично зруйновані відносини, за людей, які вже давно не цікаві, за ситуації, які давно не актуальні. Шукай варіанти, думай над тим, як можеш жити без них і що може зробити твоє життя кращим.

Збираємо речі

Збирати валізи можна по-різному. Перший варіант – взяти великий ватман і намалювати на ньому все, що ти збираєшся взяти з собою в життєву подорож. Дай волю фантазії і в предметах або абстракціях виділи те, як бачиш щастя, удачу, любов – малюй перше, що прийде в голову.

Другий варіант – не малювати на ватмані, а намалювати фігурки на папері, зробити або купити красиву коробку і як в чемодан скласти всі вирізані фігурки. Увага: і ватман, і коробочка повинні бути повністю заповнені.

Тоді виходить – що твоя подорож, а значить, твоє життя, заповнені тільки хорошими і приємними речами. У твоєму багажі вже немає сварок, розставання і образ, а є тільки щастя, любов і здійснення бажань.

Завжди пам’ятай про те, що у тебе є такий чемоданчик, переглядай його вміст, кожен раз, коли у тебе поганий або сумний настрій.

Джерело

Поділись


Новини партнерів