Здорові відносини – це ваш вибір, а не випадкове везіння

Відносини

Знову ви зв’язалися з «неправильною» людиною? Знову деструктивні або токсичні відносини? Замість сумних міркувань «Просто мені не щастить», «Мені вічно трапляються не ті люди», «Ну чому зі мною?» ризикніть прийняти банальну істину, що постійні «неправильні» відносини – це ваш абсолютно добровільний і усвідомлений вибір, а ніяк не випадкове везіння чи невезіння. Люди, які вміють та знають, як вибудовувати відносини якісні, на удачу не покладаються ніколи – вони підходять до цього виважено й раціонально. Перевірте, до речі, себе на схильність до особистих фіаско?

1. До вас постійно притягаються не ті люди

Якщо людина (як можливий партнер) виявляється непорядною, нечесною, негідною – це результат вашого ж ставлення до себе коханої (або некоханої). Люди здорові не терплять «гнилі яблука» ні хвилини, не кажучи вже про більш тривалий час. Вони моментально виходять із ситуації, зачувши перші «дзвіночки» дискомфорту, щоб потім не лікувати моральні травми. Ви заслуговуєте несправедливе та жорстоке поводження? Що ви отримуєте від цих «гнилих яблук»? Що вони вам дають? І що вони у вашому житті покращують?

2. Ви свято вірите, що щасливі відносини – це чисте везіння

Ви не можете автоматично контролювати свої почуття, але ось усвідомлювати їх наслідки все ж варто. Звичайно, ви, ймовірно, хочете бути коханими, ви чекаєте уваги і, ймовірно, ви навіть жадаєте якогось драматизму. Здорова любов, відверто кажучи, виглядає інакше. Так, це питання шансу, але також це питання і вибору. Розумні люди не дозволяють токсичним особистостям заходити в їх життя, а якщо таке помилково відбувається, то вони, не вагаючись, оперативно прощаються з такою людиною.

3. Ви завжди вважаєте себе невинною жертвою

Людина розумна знає, що питання вибору базується на її власних цінностях, пріоритетах, переконаннях і її самооцінці. А людина, рефлексуюча над думками: «Я зустріла чергового лузера. Чому я? Чому до мене таке ставлення?», грає давно звичну їй роль нещасної жертви і жодного разу не робить висновок, що цю жалюгідну роль вона підібрала собі сама. Так, жорстоке поводження – це огидно; так, токсичні партнери – це помилка, однак якщо ви з дивовижною постійністю продовжуєте мати справу з «гнилими яблуками», то це типовий мазохізм. Правильні стосунки вибудовуються за простою формулою: два морально зрілих партнера роблять спільний розумний вибір, а не сподіваються виключно на везіння.

4. У душевному болі ви звинувачуєте не себе

Безсумнівно, вдача і доля теж приводять людей в наше життя; тим не менш, коли в ваші двері стукають «гнилі яблука», хіба їх потрібно відкривати всім підряд? Розсудливі люди інтуїтивно знають, кому їх треба відкривати, а кому ні. І якщо вони на мить піддаються спокусі впустять не ту людину, то розпізнають подібні ігри дуже швидко і також швидко їх завершують, повісивши на дверях знак «Не турбувати». А от люди-жертви вперто продовжують ці двері гостинно відкривати не встановлюючи безпечних кордонів. Зате вони спокійнісінько покладають відповідальність на місяць, сонце і зірки за свої невдалі стосунки, анітрохи не замислюючись, що звинувачувати, власне, слід, на жаль, тільки себе.

5. Ви звинувачуєте інших, якщо все йде не по вашому бажанню

Слабкі люди завжди стануть вказувати пальцем на опонента у разі невдалих і незрілих відносин. Люди розумні спокійнісінько визнають всі свої мінуси і плюси, відповідаючи за свої рішення і дії. Якісні відносини складаються і прогресують тоді, коли обидві сторони не обмежуються тільки розумінням один одного, але ще й взаємно доповнюють і збагачують один одного. Саме тому здорові взаємини – це продукт свідомого вибору, а не примхи фортуни. Коли ви придбаєте навички тверезо аналізувати свої рішення й усвідомлювати їх потенціал, перспективність і адекватність, саме тоді самим магічним чином вам раптом почне везти.

flytothesky.ru

Поділись


Новини партнерів