Декілька цікавих фактів про звичайні шпроти, які змінять вашу думку про них

Шпроти в олії — смак з дитинства.

У людей старшого покоління слово шпроти асоціюється з дефіцитом. Колись їх відкривали лише на свята. Сьогодні шпроти можна придбати в будь-якому продуктовому магазині. Вони перейшли з розряду важкодоступних продуктів в розряд продуктів, які не є дефіцитом.

Щоб скласти свою думку про ці смачні консерви, необхідно дізнатися про них кілька цікавих фактів.

Яка риба в банці

Спочатку консерви виготовлялися тільки зі шпротів. Їх ловили в Балтійському морі. Тому «дістати» шпроти було дуже важко. Щоб зробити популярні консерви доступними для великої кількості людей, виробники замість шпрот почали коптити салаку, кільку, тюльку та інші види дрібної риби. Варто зазначити, що риба для виготовлення консервів «Шпроти в олії» не проходить обробку, її відразу ж коптять, а потім відбувається процес консервації.

Кількість бензопірену

Під час копчення утворюється канцерогенна речовина під назвою бензопірен. Якщо перевищити норму його змісту, то в організмі може початися мутація клітин. У результаті ймовірність виникнення злоякісних пухлин зростає в кілька разів.

Деякі виробники коптять шпроти звичайним «рідким димом», щоб консерви відповідали нормам за вмістом в них бензопірену.

Людям, які намагаються вживати лише здорову їжу, варто знати, що 25 грамів шпротів рівняються з однією викуреною сигаретою. Бензопірену в організм потрапляє однакова кількість і в одному, і в іншому випадку.

Шпроти з ікрою

Тим людям, які люблять жирні шпроти і шпроти з ікрою, необхідно дивитися на дату, коли були зроблені консерви. Риба, законсервована в кінці літа або восени, завжди жирна і з ікрою. Все тому, що влітку шпроти менше рухаються, оскільки вода в морі тепла. Відповідно, до осені жиру накопичується більше.

Перші шпроти

Вперше шпроти виготовлялися в спеціальній коптильні, яка перебувала в порту на околиці Риги. Було це 130 років тому. Тоді консерви називалися «Царські шпроти».

Джерело

Поділись


Новини партнерів