Види відбілювання зубів

Відбілювання зубів

Це ефективний і безпечний спосіб створення сяючої красивої посмішки. Після одного відвідування стоматологічної клініки емаль може посвітліти на 8 відтінків. Ризики отримання яких-небудь пошкоджень і больових відчуттів малоймовірні. Процедура триває близько години. Вона заснована на застосуванні гелю, в основі якого знаходиться перекис водню. Речовина здатна видалити наліт на зубах за допомогою активного кисню, що проникає глибоко в середину емалі. Недоліком цього методу усунення жовтизни зубів є висока вартість.

Професійне відбілювання зубів підрозділяється на наступні види:

внутрішньоканальне;
фото-відбілювання;
лазерні процедури.
відбілювання лазером

Останнім часом ця методика користується величезною популярністю. Суть процедури полягає у прискоренні процесу виділення молекул активного кисню під дією лазерного променя. На зуби наноситься спеціальний гель, а потім вони по черзі просвічуються лазером. Тривалість одного сеансу становить приблизно 40 хвилин. Зубна емаль світлішає за цей час на кілька тонів. Вартість процедури висока – від 8 тисяч.

Проводити повторні курси зазвичай немає необхідності. Виключення складають недбайливі клієнти, які продовжують багато курити чи пити каву, Внаслідок чого їх біленькі зуби знову темніють практично за 1 рік. Ефект від цього виду кабінетного відбілювання при правильному харчуванні та відмові від шкідливих звичок триває кілька років.

Фото-відбілювання

Метод заснований на використанні спеціальної лампи, подібній фотоспалаху. На зубну емаль наноситься відбілюючий склад, що містить перекис водню. Від типу використовуваних світлодіодів залежить швидкість, якість і безпека процедури освітлення зубів. Ціни за сеанс складають від 7 тисяч.

ZOOM – відбілювання – найбільш ефективний спосіб, що дозволяє освітлити емаль на 18 тонів за один сеанс. Занадто висока концентрація активного гелю, так само як і надмірно довга робота використовуваного апарату, може призвести до неприродно білої усмішки, в окремих випадках з голубуватим відтінком. Ідеальним варіантом є відповідність відтінків емалі білку очей. Щоб не виділятися з натовпу «фаянсовим оскалом» рекомендується проводити відбілювання в надійних клініках з хорошою репутацією.

Внутрішньоканальне освітлення зубів

Застосовується для відбілювання одиничних різців (ікл). Неприємний колір окремих зубів часто пов’язаний з їх пошкодженням, внутрішнім крововиливом або неправильним проведенням процесу пломбування. Іншими словами, цей спосіб використовується для усунення не зовнішніх, а внутрішніх причин потемніння емалі. В кореневий канал зуба, попередньо звільнений і розширений, поміщається спеціальний склад (інколи потрібно кілька повторів). Після досягнення необхідного ефекту ставиться постійна пломба. Курс лікування становить близько двох тижнів.

Таке відбілювання абсолютно безболісне і дуже ефективне. Білий колір зберігається протягом декількох років. При потемнінні молярів стоматолог може знову відкрити їх і зробити внутрішню санацію. Вартість внутрішньоканального освітлення одного зуба починається від 1.5 тисячі.

До слова: застосування цієї процедури більше 4 разів загрожує серйозними наслідками у вигляді руйнування внутрішніх тканин.

Домашнє відбілювання

Способи освітлення зубної емалі в домашніх умовах поділяються на такі види:

професійні методи, що застосовуються поза стоматологічною клінікою;
аптечні засоби;
магазинні засоби;
народні рецепти.

Перед самостійним використанням будь-яких методик варто отримати консультацію кваліфікованого фахівця. Деякі народні та магазинні засоби містять небезпечні речовини, здатні пошкодити емаль. Відбілювання зубів вдома є найбільш доступним способом створення голлівудської усмішки. Вартість на багато кабінетних процедур досить висока і не по кишені людині із середнім рівнем доходів. Ось чому домашні методи користується великим попитом. Фахівці рекомендують віддавати перевагу професійному відбілюванню, а не експериментувати з зубами. Потрібного ефекту без всяких ризиків можна добитися тільки в кабінеті у стоматолога.

Професійні способи відбілювання (в домашніх умовах)

Освітлити емаль під наглядом стоматолога можна вдома. Після попереднього огляду ротової порожнини і зняття зліпка фахівцем виготовляються індивідуальні капи з силікону. Вони повторюють форму зубів конкретної людини, завдяки чому активна речовина проникає навіть в важкодоступні місця. Концентрація відбілюючої речовини також підбирається індивідуально. Для одержання потрібного ефекту необхідно щодня наповнювати лікувальною речовиною підготовлені капи і надягати їх на півгодини.

Безперечними перевагами методу є безпека і висока дієвість. Він підійде навіть тим людям, у кого відзначається підвищена чутливість зубної емалі. Мала кількість застосовуваної перекису водню (не більше 20%) не робить ніякої шкоди. Потрібний результат досягається за рахунок періодичних повторень процедури. Цей спосіб зручний тим, що немає необхідності відвідувати лікаря. Капи надягають в час, який зручно для вас. Їх мінімальна вартість становить близько 1.5 тисяч.

До речі, З ними можна працювати за комп’ютером, дивитися телебачення, готувати і навіть займатися спортом.

Непрофесійне домашнє відбілювання

Це найдоступніший варіант, який користується великою популярністю через низьку ціну. До нього належать усі аптечні та магазинні засоби. Найбільш поширені види непрофесійного домашнього освітлення емалі:

Відбілюючі смужки — напівпрозорі пластини з одностороннім шаром активного гелю (окремі для верхньої і нижньої щелепи). Вони приклеюються на 30 хвилин виключно до поверхні зубів. В іншому випадку може виникнути опік ясна. Результат видно вже через 5 днів після щоденного застосування. Ціна за упаковку в середньому становить 500 грн.

Зубні пасти з відбілюючим ефектом – допоможуть висвітлити емаль на кілька відтінків. Але вони безсилі у разі потемніння зубів через проблеми зі здоров’ям. Їх вартість практично не відрізняється від ціни за звичайну пасту.

Народні рецепти – засновані на застосуванні засобів, що знаходяться на кухні і практично в кожній домашній аптечці. Більшість з таких способів можуть завдати значної шкоди здоров’ю зубів. Найпоширенішими засобами є сода, перекис водню і активоване вугілля. Суть методу полягає в чищенні зубів для позбавлення від нальоту.

До слова: Сода і вугілля здатні подряпати зуби. А ось перекис при використанні в чистому вигляді може призвести до тріщин на емалі. Щоб уникнути цих наслідків рекомендується користуватися тільки перевіреними професійними способами відбілювання.

Отже, підіб’ємо підсумки. Самим бюджетним варіантом освітлення емалі є спеціальна паста. На другому місці за ціною знаходяться смужки і капи. І найдорожчі, але ефективні і безпечні способи – професійні методики в спеціалізованих клініках. Що підійде вам – вирішуйте самі.

Поділись


Новини партнерів