Чому не потрібно розрізати тюбики з використаною косметикою

Народна мудрість говорить: «Скільки тюбик не тисни, а чверть вмісту залишається всередині й виходити назовні категорично відмовляється».

І все б нічого, якби мова йшла, наприклад, про просту зубну пасту, її, може, і викинути не шкода. А коли закінчується крем класу люкс, який коштує як чисте золото? Тут практичні господині все-таки вирішують розрізати тюбик і витягти залишки крему. Але назвати таку економію корисною виходить не завжди, і ось чому.

Як використовувати крем

Розрізаючи тюбики косметичних засобів, ви збільшуєте швидкість окислення продукту та можливість поширення бактерій.

Продукти в тюбиках більш схильні до забруднення, ніж косметика в банках, оскільки виробник не розраховує, що цей засіб буде мати контакт з пальцями. Після розрізання тюбика косметичний засіб починає окислюватися швидше, а також збільшується можливість поширення в ньому бактерій.

Тюбики для косметики зручні саме тим, що мінімізують ризик потрапляння в неї мікробів. При контакті будь-якого засобу навіть з пальцями підвищується ймовірність вироблення шкідливих бактерій або цвілі в продукті.

Особливу небезпеку це становить для людей з чутливою шкірою та дерматитами. Зараження косметичного засобу бактеріями може викликати запальний процес на шкірі. Тому крем для чутливої шкіри обличчя краще не використовувати, якщо упаковка від виробника пошкоджена.

В крайньому разі її можна розрізати, щоб взяти засіб тільки один раз. Далі його краще викинути. Як варіант, можна перекласти на час крем з розрізаного тюбика в маленьку герметичну упаковку і діставати його зубочисткою. Так крем не засохне і не буде забруднюватися.

Менш небезпечно використовувати з розрізаних тюбиків гелі для душу або лосьйони. Ці косметичні продукти, як правило, містять консерванти, які не допускають бактеріального забруднення.

Якщо упаковку проблематично розрізати, а дозатор вже не справляється, допоможе лайфхак з соломинкою для коктейлів. Надріжте її, щоб вийшла лопаточка, і зіскребіть косметичний засіб зі стінок флакона.

Заощадити, звичайно, завжди приємно, але при цьому не забувайте стежити за правильним зберіганням косметичних засобів, адже забруднена косметика може викликати запальні стани шкіри і обернутися проблемами зі здоров’ям.

ДЖЕРЕЛОUkr.Media
Поділись


Новини партнерів