Особливості особистої гігієни важкохворого

    Людина, що втратила здатність до самообслуговування потребує сторонньої допомогти у здійсненні таких звичних і, на перший погляд, простих щоденних процедур, як миття рук, очищення поверхні шкіри у душі чи ванній, відвідування туалету тощо.

    Не завжди фізичний стан пацієнта дозволяє йому навіть із супроводом дістатися санвузла чи душової кімнати, у більшості випадків гігієнічні процедури доводиться робити не виходячи із палати, прямо на ліжку.

    Вам здається що це неможливо, щось за межами реальності, проте це звичні будні медичного персоналу, що щоденно невпинно піклується про важкохворих пацієнтів стаціонару. Не рідко це доводиться робити і в домашніх умовах.

    Основні пристосування, які стануть у нагоді при самостійному догляді за важкохворою або ж літньою людиною, що повністю втратила мобільність

    Перш за все придбайте всі необхідні пристосування, які неодмінно полегшать та зроблять комфортнішими гігієнічні процедури, як для пацієнта, так і для вас.

    Мова йде не про мило та рушники, а про допоміжні вироби медичного призначення, які зараз можна знайти у кожному віртуальному та локальному магазині із медтехнікою, вони представлені у спеціалізованих аптечних закладах та при лікарняних магазинах.

    • Гумове, металеве або ж пластикове судно (пластикова утка). Ці пристосування використовують для повністю лежачих хворих, які не мають фізичної змоги піднятися з ліжка, вони повністю або ж частково втратили мобільність і за показами лікаря не можуть покидати ліжка.

    • Пеленки. Цей гігієнічний виріб застосовується для попередження перетікання біологічних рідин людини на поверхню постільної білизни. Має високу ступінь поглинання, попереджує утворення мацерації шкіри, поглинає неприємний запах. Потребує частої заміни. Існує у різних розмірах, найбільш поширеним є розмір 90х60см. Пелюшки застосовують разом із іншими засобами гігієни.
    • Підгузники для дорослих https://fmf.com.ua/pidhuznyky-pelenky-ta-urolohichni-prokladky . Світові бренди такі, як Tena (Тена), Seni (Сені) та навіть вітчизняна ТМ Білосніжка потурбувались про пацієнтів із втратою мобільності, розробивши унікальні гігієнічні пристосування із миттєвим поглинанням зайвої вологи. Вони часто доповнюються індикатором поглинання, що вказують на необхідність заміни підгузка, якщо він вже наповнений випорожненнями. Міцні застібки-липучки надійно фіксують виріб на талії, а бокові бар`єри, що розміщені навкруги отворів для ніг, не допускають перетікання по боках. Підгузники обираються в залежності від окружності стегон пацієнта. Розмірна сітка включає моделі від 55 до 170 см для даного показника. Також є можливість самостійно обирати потрібний рівень поглинання.
    • Пінні губки, надувні ванночки для миття голови, мобільні душі – ці пристосування доступні для купівлі та неодмінно знадобляться. Перші – не потребують змивання, просто змочуєте губку і наносите піну на поверхню шкіри, залишки протираєте рушником. Ванночка та мішечок душ потребують невеликого запасу води, пацієнт під час процедури перебуває у незмінному лежачому положенні.

    Вище наведені гігієнічні вироби застосовуються у випадках, якщо пацієнт знаходиться у критичному стані і не має змоги навіть підвестися. Останні два підвиди ще часто використовуються за наявності захворювань, при яких відбувається неконтрольоване сечовиділення або дефекація. Легкі прояви інконтиненції можна приховати з допомогою урологічних прокладок для жінок та чоловіків.

    Гігієнічні вироби для догляду за пацієнтами, які мають змогу підвестися із сторонньою допомогою

    Для пацієнтів, які не мають показів до повсякчасного зберігання горизонтального положення і мають фізичні можливості підвестися, хоч і зі сторонньою допомогою часто використовують крісла-стільці, або як їх ще називають крісла-туалети.

    Крісло-туалет являє собою міцну металеве раму, що стоїть на антиковзких гумових опорах. Як альтернатива, ніжки можуть бути доповнені колесами із надійними гальмами. Такі крісла також часто використовують, як каталки. Поручні можуть також бути удосконалені – знімні, мобільні. Спинка і сидіння м`які або із пластику. Випорожнення потрапляють у спеціальне гігієнічне відро, яке підлягає миттю та дезінфекції.

    Для зручності, більшість із наявних на ринку моделей, регулюються по висоті, адаптуючись до зросту пацієнта. Купити крісло-туалет можна у магазинах медтехніки або у їх Інтернет-аналогах.

    Наступна у списку наставка на туалет. Ця накладка збільшує висоту унітазу і зменшує необхідність у глибокому присяді, низькому згинанні пацієнта. Актуальна не тільки для старших людей, але й для пацієнтів, що перенесли операцію чи важку травму тазостегнового суглоба.

    Сидіння для душу у формі лавочки чи стільця, що кріпиться до стінок ванни або ж гігієнічний стілець-табурет, який ставиться на підлогу у душі. Вартість таких пристосувань коливається від 500 грн. Підходить для домашнього використання, а також широко застосовується у медичній практиці.

    Найоптимальним варіантом стане придбання універсального гігієнічного виробу, як до прикладу, ходунки-рамки з санітарним оснащенням RD-OP-WO1 від ТМ Ridni. Вони поєднують у собі одразу декілька необхідних пристосувань, якщо бути точним, то шість: ходунки, опору для підйому, крісло-туалет, підставка для унітазу, підвищене сидіння, стілець для душу. Економія та ергономічність.

    Поділись


    Новини партнерів