Важливим фактором для одержання високого врожаю є родючий ґрунт. Серед усіх відомих способів поліпшення його характеристик найбільш безпечним та екологічно чистим вважається внесення органічних добрив, які людство почало застосовувати ще від початку розвитку землеробства.
Переваги органічних добрив
Такі добрива являють собою органічні сполуки рослинного чи тваринного походження, які містять важливі елементи, здатні покращувати властивості ґрунту та сприяти ефективному живленню рослин. Серед переваг, які виділяють цей вид добрив серед інших, варто відзначити:
- виготовлення лише з природного матеріалу;
- відсутність засмічення ґрунту хімікатами;
- збільшення товщини гумусу;
- регулювання та активізацію діяльності корисних мікроорганізмів, в результаті якої ґрунт насичується повітрям та краще вбирає вологу;
- ефективне збагачення гумусу азотом, калієм, кальцієм, фосфором та іншими елементами, важливими для зростання та врожайності рослин.
Види органічних добрив
Ці речовини класифікують за типом структури та за походженням. За типом структури органічні добрива поділяють на тверді й рідкі, за походженням — на наступні види:
- тваринні (кінський, свинячий, овечий чи коров’ячий гній, пташиний послід);
- рослинні (торф, солома, тирса, попіл, зелені добрива — сидерати);
- тваринно-рослинні (компост та стійловий гній, у складі якого, крім тваринних випорожнень, є ще рослинна підстилка з соломи чи тирси);
- виробничі (суміші на основі органічних сполук у порошкоподібній формі, у вигляді розсипчастої маси або рідкого концентрату).
Як вибрати органічні добрива?
Кожен з існуючих видів органічних добрив має свій особливий склад і властивості. Перед підживленням ґрунту рекомендується дослідити його на кислотність та визначити склад. Це допоможе правильно розрахувати необхідну кількість добрива та підібрати саме той вид, що містить потрібні компоненти.
Наприклад, для зниження кислотності ґрунту у домашніх умовах чи на невеликих фермах ефективно використовувати попіл. Він не тільки сприяє зниженню кислотності, а й збагачує гумус фосфором, калієм, бором, міддю, залізом та магнієм. Пташиний послід, завдяки наявним у його складі бактеріофагам, здатний знезаражувати гумус, а торф добре його розпушує.
Однак для покращення властивостей ґрунту великих с/г угідь більш доцільно використовувати комплексні виробничі органічні добрива. Гарні відгуки отримують рідкі концентрати, які пропонує агроцентр оптово-роздрібних поставок Гектар. Рідкі органічні добрива добре засвоюються і не потребують додаткових операцій для закладання в ґрунт.
Використання органічних добрив дозволяє одержувати екологічно чистий та безпечний врожай. Важливо пам’ятати, що такі добрива зберігаються в ґрунті 2-3 роки. Їх не варто вносити щорічно, оскільки надлишок може бути таким же шкідливим, як і нестача.