Коли вперше та як часто дітям треба відвідувати офтальмолога?

  Перший медичний огляд органів зору в житті дитини проводить неонатолог в пологовому будинку. У разі виявлення будь-яких патологій, лікар дає батькам відповідні рекомендації. Наступні роки, аж до повноліття дитини, спостереження за станом його зору проводить дитячий лікар офтальмолог. Звертайтеся тільки до кваліфікованих дитячих офтальмологів – https://glazgo.com.ua/uk/dityacha-oftalmologiya/

  Коли дитині необхідна консультація дитячого окуліста?

  Дитячий офтальмолог у Вишневому

  Відвідування кваліфікованого фахівця по зору повинне проводиться на регулярній основі. Особливо часто це необхідно робити в ранньому віці (до 6 місяців), тому, що саме в цей період зір малюка стає бінокулярним, і якісна діагностика дозволяє із легкістю визначити наявність, або відсутність будь-яких патологій.

  Остаточне формування органів зору у малюка завершується у віці до 1 року. Визначити наскільки воно відповідає нормі дуже важливо. Спостереження у фахівця в цей період допоможе виявити, або виключити такі патології, як астигматизм, коротко- або далекозорість.

  Контрольне відвідування офтальмолога проводиться в дошкільному віці (у 5-6 років). В цей час зорова активність дитини зростає, і перевірка зору у фахівця просто необхідна.

  З якими проблемами звертаються до дитячого офтальмолога?

  Контроль за станом здоров’я дитини – обов’язок усіх турботливих батьків. Знання симптомів розладу зору у малюка дозволить своєчасно діагностувати захворювання і вжити усіх необхідних заходів для його лікування.

  Показаннями для звернення до дитячого лікаря офтальмолога є наступні ознаки:

  • часте потирання очей руками;
  • примруження одного або двох очей в процесі читання/ розглядання картинок у книжці;
  • скарги на втому очей при фокусуванні зору на окремих предметах (об’єктах);
  • порушення координації рухів (дезорієнтація в просторі);
  • головний біль або нудота при нетривалому зоровому навантаженні;
  • почервоніння кон’юнктиви / склери ока;
  • підвищена сльозливість;
  • гнійні виділення, що супроводжуються больовими відчуттями;
  • труднощі з відкриванням очей після сну;
  • відчуття в оці / очах стороннього тіла.

  При виявленні одного або декількох з перерахованих симптомів, необхідно негайно записатися до дитячого офтальмолога. Важливо пам’ятати про те, що чим раніше буде виявлена ​​проблема, тим оперативніше можна буде її усунути.

  Досвідчений дитячий лікар окуліст проведе повноцінний огляд і оцінку стану зорової системи дитини, а в разі відхилення від норми, призначить маляті комплексний, і що найголовніше — ефективний курс лікування. Сучасні методи терапії, які практикує дитяча клініка офтальмології, дозволять не тільки поліпшити, але і повністю відновити гостроту зору вашого малюка.

  При виявленні серйозних дефектів сітківки, таких як глаукома або катаракта, маленькому пацієнтові може бути призначене хірургічне лікування. Терапію призначає дитячий лікар окуліст з урахуванням віку малюка, записів у його медичній картці та індивідуальних особливостей протікання захворювання.

  Нагадаємо, що тільки своєчасне звернення за допомогою до кваліфікованого фахівця спеціалізованої клініки допоможуть попередити, усунути, або й зовсім виключити розвиток патології зорової системи у вашої дитини.

  Івашина Віта Вікторівна

  Лікар офтальмолог

  Спеціалізація:

  • Дитяча офтальмологія

  • Консультування

  Понад 10 років досвіду

  Поділись


  Новини партнерів